Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért rázkódnak az autók...

Miért rázkódnak az autók kettesbe ha én vezetek? Mi lehet ez a rossz berögződés?

Figyelt kérdés

1 éve vezetek, minden nap, eddig csak egy Suzukitt hajtottam, kettőbe váltásnál, folyton rezeg az autó, mintha fulladna. Eddig azt hittem ez a kocsi hibája ( amúgy is alacsony az alapjárat ) ma viszont egy Fiestát vezettem és az is rázkódott mindig kettőbe.


Mind a kettő 1.3 benzines. De visszagondolva ( most jutott eszembe, egy 1.4-es dízel is rezgett amikor vezettem).


2017. márc. 10. 20:02
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Suzuki igen, 40-el kettőbe meg is torpan, a Fiesta az nem, de gyorsan visszaesik a fordulat és így is úgy is rázkódik.
2017. márc. 10. 21:47
 12/17 anonim ***** válasza:
Jah, egyértelmű, hogy szarul kezeled a kuplungot. Lassan kell, 3-ik sebességig csúsztatni kell a kuplungot, másképp leszakítja a fejed.
2017. márc. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nagyon nem érted mit csinálsz:


"Szerintem a végén én égettem le mert tartottam ezred másodperceket."


Nem le kell ugrani a kuplungról, hanem egyenletesen felengedni, közben gázt adni. Egyébként jó, hogy szerinted egy éve kifektettél egy kuplungot, mert rosszul váltasz, de csak egy évvel később jut eszedbe, hogy lehet valamit máshogy kellene csinálni.


A gázpedál nem tojás, hogy vigyázni kell rá és nem lehet hozzáérni. Kuplungot fel kell engedni szépen folyamatos mozdulattal, nem leugrani róla, közben meg nyomni a gázt

2017. márc. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Sötétebbnél sötétebb válaszok. Nehogy csúsztatni kelljen már. Egy kicsit oda figyelni és gázt adni , annyit hogy a kuplung fel engedésnél ne változzon a motor fordulat száma, és akkor nem fog remegni.
2017. márc. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Az a kuplung már eleve ki volt fektetve, konyec volt már amikor átvettem.


Nem ég le a kuplung ha miközben benyomom gázt is adok?

2017. márc. 11. 09:38
 16/17 anonim ***** válasza:

Ha normálisan csinálod, akkor nem fog leégni.

A kuplung az kopó alkatrész, valamennyire muszáj koptatni az ilyen gyenge autóknál, mert másképp nem tudsz finoman menni vele. Sokkal rosszabb mindennek, ha rángatva vezetsz.

2017. márc. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem a megfelelő fordulaton váltasz.
2017. márc. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!