Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó atiras nélkül közlekedni...

Autó atiras nélkül közlekedni határidőn kívül lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kedden lejár a határidőm, hogy nevemre irassam az autót, amit kereskedotol vettem. Ha bármi kozbejon ami miatt nem tudom elintézni, és csak szerdán tudok beugrani az okmányirodába, de menet közben megállít a rendőr annak milyen kovetkezményei lehetnek?

Előre is köszönöm,



2017. márc. 11. 23:35
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
Azt üzenik az okmányirodából, hogy szerdán nem foglalkoznak veled.
2017. márc. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, lehet bajod belőle. Amúgy nem értem, én amikor vettem az autót, az első napon bementem utána az okmányirodába. Ez volt az ELSŐ dolgom. Olyan nincs, hogy közbe jön valami... Nem jöhet közbe! Ez fontosabb mindentől, és maximum fél órát vesz igénybe.


Ha rendőr megállít, és nincs a neveden az autó, akkor joggal kérdezheti, hogy akkor kié... És magyarázkodhatsz, hogy loptad-e vagy csak még nem írattad át. A késéssel kapcsolatban ezen kívül pedig AUTOMATIKUSAN értesíteni fogják az illetékhivatalt. (a hivatali rendszer automatikusan azonnal jelzést küld a késedelmes átírásról) A mulasztási bírság mértéke késedelmes gépjármű átírás esetén, akár 100 ezer Ft is lehet.

2017. márc. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 egySanyi ***** válasza:
88%
Rendőr csak ezért nem fog megbüntetni, max szól, hogy ideje lenne átíratni. Biztosítás legyen rendben.
2017. márc. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az atirasi késedelem automatikus bírsággal jár, de nem a rendőrök szabjak ki, hanem majd az okmányirodában derül ki. A KGFB-t viszont azonnal meg kellett kötni, azt tudod, ugye?
2017. márc. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bizony, a rendőr maximum csak szólni fog. (már ha azon kívül minden rendben van) A rendőrség "csak" 30 nap után jön képbe, amikor automatikusan kivonják a járművet a forgalomból.


De azzal számolj, hogy az okmányirodában az átírási költségeken felül (illeték, forgalmi, törzskönyv) még egy mulasztási díjat is fizetned kell ami -mint már előttem is mondták,- 100.000 forintra is rúghat, de elvileg nagy átlagban 30.000 forintban meg szokott állni. (természetesen ha tudod igazolni azt, hogy halaszthatatlan dolog miatt voltál távol, akkor nem) Bár olyat is hallottam már, hogy pár nap késéstől még el szoktak tekinteni, de ez inkább csak egy mende-mondának tűnik.


Egyébként én sem nagyon értem ezt a "közbejött valami pont arra a 15 napra" dolgot.

2017. márc. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!