Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az Auchan parkolójában tolattu...

Az Auchan parkolójában tolattunk kicsit messzebbről hátra, hogy majd balra farolva parkoljunk. De még csak egyenesen haladtunk hátra, amikor jobb oldalt kitolatott egy seatos, és ütköztünk. Csak karcolás, rendőr nem volt. Szerintetek ki volt a hibás?

Figyelt kérdés
Kb.10-el tolattunk, a seatos azt mondta hogy már előre indult, amikor ütközünk, de én láttam a piros féklámpáját ütközés után.
2017. márc. 12. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Ti, haladási iránynak ellenkezően haladva rossz sebességet választottatok meg, mivel nem tudtatok megallni egy kitolató autó előtt.

Neki nem kellett feltételeznie, hogy a "rossz irányból" is közeledhet jármű, ráadásul senki sem úgy tolat ki, hogy rögtön kinyomja a kocsi farát így gondolom szép lassan tette ki, de ti mégis belementetek...

2017. márc. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ő. Mivel még a parkolóhelyen volt, ezért a forgalomban résztvevőknek elsőbbsége van vele szemben.
2017. márc. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ööö, szerintem mindenképpen az kell elsőbbséget adjon, aki éppen parkol, és ki akar állni a parkolóból. És természetesen mindkét irányba néz.
2017. márc. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

az osan területe magánterület, bár ki van írva, hogy a kreszt be kell ott is tartani..


ha ez Budaörsön történik, ott sok az egyirányú haladási lehetőség, nem is tolatnak. De ha mégis akkor 50%-os a buli, mert mindketten tolattatok.


amúgy közúton mindig az a hunyó, aki tolat..ezért kell szükség esetén irányító személyt megkérni..(jó, ez már inkább bírósági eset)


úgyhogy 50%. egymás tenyerébe csaptok, oszt jónapot.

2017. márc. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4: mindig az a hibás aki tolat... Gratulálok, komolyan... Ez melyik jogszabályban van leírva?
2017. márc. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem értem a szituációt. "a seatos azt mondta hogy már előre indult, amikor ütközünk" Tehát akkor már a másik kitolatott és el akarta hagyni a parkolót mikor a történt az incidens.
2017. márc. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindig annak van elsőbbsége, aki a forgalomban közlekedik. Mèg ha egyirányú utcàba is mèsz be forgalommal szemben és egy parkolóból kijövő autónak mèsz neki, akkor is ő a hibás, mert te már közlekedtél.
2017. márc. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ma 09:02


valoban hibas, mintahogy az is, aki a forgalommal szemben megy egy egyiranyu utcaban...

2017. márc. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!