Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen új autót lehet venni...

Milyen új autót lehet venni ami hasonlít a régi Ladákhoz?

Figyelt kérdés

Van egy 2101-es Zsigulim, ami mára már eléggé lestrapálódott. A motorját még én alakítottam át 5 éve. Alap 1600 köbcentis blokk, 316-os nagyalapkörös vezérműtengely, és fekvő Weber karburátorok vannak rajta. Ezzel kb. 130 lóerőt tudtam kihozni belőle, ami nekem általában elég is volt. Viszont már a kasznija is eléggé odavan, így arra gondoltam, hogy nem költenék már rá és vennék egy újabb modellt. Mik jöhetnek szóba?

Fontos, hogy hátsókerekes legyen, zéró elektronikával (mármint olyannal, ami beleszólna a vezetésbe) vagy ki lehessen iktatni mindet, szóval sportos legyen és viszonylag olcsón legyen hozzá az alkatrész (azzal tisztában vagyok, hogy szinte semmilyen típushoz nem olyan olcsó az alkatrész, mint a Ladához).



2017. márc. 12. 19:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
E46 nem játszik? Esetleg még a Lexus IS jutott eszembe.
2017. márc. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ha egy Omegára (vagy akármilyen régebbi autóra) ráköltesz még egy "csomó" pénzt akkor az ugyan úgy kihúzza még 15 évig. Sőtt ... Veszel egy újabb autót drágán. Jó ha kihúz 5 évet és olyan gondjai lesznek, hogy rámegy a gatyád. Pláne hogy nem egy boltbajárós autó lesz. Amúgy jó lenne tudni, hogy mennyiért szeretnél autót, meg mit takar az új.
2017. márc. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

"Pláne hogy nem egy boltbajárós autó lesz."

Dehogynem. A mostani Ladám is ezt a célt szolgálja. Főleg rövidebb távokra (max. 50km) használom.

Új nálam mondjuk 5 évnél nem idősebb. Az ár pedig képlékeny, először is szeretnék találni egy olyan típust, ami megfelelne jelenleg nekem. (De mondjuk legyen 4-5 millió.)

2017. márc. 14. 20:40
 14/19 A kérdező kommentje:

Még nem találtam meg azt az autót, amire vágynék.

A fent illetve a menet közben említett kritériumokra kellene megfelelnie (bár úgy néz ki, hogy nem igazán van ilyen valami oknál fogva...).

2017. márc. 19. 22:46
 15/19 anonim ***** válasza:
Lada 2107 ez fiatalabb kb 20 évesek és rokonok is ezért ez jo
2017. márc. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
A Lexust próbáltad?
2017. márc. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Nézegettem a Lexus-t. Az a baj, hogy (lehet csak én voltam béna, de) nem találtam manuális váltós, benzineset (csak régebbiekbe, 2006 körül gyártottakban voltak, de annál újabbat szeretnék). Ja, tényleg, azt ki is hagytam, hogy dízel nem jöhet szóba, bocs hogy utólag mondom.


A Lexus-nál is és másoknál is amiket nézegettem azt vettem észre, hogy tele van számomra felesleges dolgokkal. Ilyen pl. az esőszenzor, elektromos tükrök, elektromos ablakok, tempomat, tolatóradar, kulcs nélküli indítás. Nekem ilyenekre nem lenne szükségem, ha ezek kihagyásával lehetne csökkenteni az árát, akkor annak örülnék, bár ezt nem tartom valószínűnek...

2017. márc. 20. 06:10
 18/19 anonim ***** válasza:
Hát akkor passz, nincs több ötletem. Mondanám, hogy E46-ból vannak még fapadosabbak, de az sem túl új széria. Meg sajnos 2000-től a hátsókerékhajtás annyira leszűkíti a felhozatalt a "prémium" márkákra, ami sokszor együtt jár azzal hogy drága, esetleg automata, vagy tele van felesleges extrákkal.
2017. márc. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Használtautóra (esetleg külföldi oldalra is) írt be a szempontokat, évjárat,hajtás stb. aztán nézelődj. Ha ott nem találsz valami érdekeset máshol sem valószínű.
2017. márc. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!