Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől ehet többet az autóm?...

Mitől ehet többet az autóm? 120+14 között ingázva pályán a fogyasztás 7,9-8,2 a fedélzeti szerint. Eddig 130nál 6,9-7,1et evett. Tippek?

Figyelt kérdés
VW 1.6 8 szelep.
2017. márc. 14. 10:36
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
120-140 között lenne :)
2017. márc. 14. 10:39
 2/16 A kérdező kommentje:
Én sem hallottam,meh haver sem mindott tegnap mikor nézte ( a kérdés az uráni időre vonatkozik),hogy szép a hangja a motornak...1-1,5 hete a szerelőm se vett észre semmit( felállt az emelore gumi csere miatt)...
2017. márc. 14. 10:42
 3/16 anonim ***** válasza:
Milyen gumi/felni volt rajta és most mi van rajta.
2017. márc. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A gyári :) 17 coll 225/55
2017. márc. 14. 11:05
 5/16 Tomcatters ***** válasza:
Valamitől nehezebben jar a motor .. lehet eloregedett olaj , koszos levegoszűrő ,cserés benzinszűrő , csereerett gyujtogyertyák...stb (gondolom benzines) Egyebkent milyen aztorol van szo pontosan
2017. márc. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Az olaj 3-4 ezer kmrrel ezelott lett cserelve a gyertya pedig 15 ezer kmrrel ez elott.levegoszuro lehet mert 3-4 ezer kmrrel ezelott mijor olaj csere volt azt mobdta a szerelo h az meg kibirja a kovetkezoig( feher volt,alig koszos). A benzinszurot passzolom. Azt azt sem tudom hol van benne.. :D uzemenyagszurore gobdolsz ami a kocsi jobb oldalan kozeptajban van alul? Üzemanyagszürő? Mert az is cserelve lett 15 ezerrel ez elott 2 agu ,nem a 3 agu 5500 kedvezmennyel... Audi A3 am 2 generacios
2017. márc. 14. 13:14
 7/16 anonim ***** válasza:
Simán benne van egy ekkora guminál, hogy a nyári plusz tapadása ennyit számít. Ez a motor mindent megérez alapból is.
2017. márc. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Leírom a történetét... 12 éves 231e kmel vettem most 246 van benne. Mikor megvettem a szerelőm kb mindent kicserélt benne ami esedékes( vezérlés,olaj,levegő,pollenszűrő,gyertyák,üzemanyagszűrő), plusz a első hátsó szilenteket az első keréknél,meg a stabilizátor rudakat. Láttam az alkatrészeket, nem cseszett át,meg 13 éves ismerem,20 éve szerelő, 14 évet a toyotánál volt,tehát nem kontár... Mint korábban írtam munkatársaim is látták,mindenki dicsérte,hogy milyen szép,csendes az alapjárati hang,stb.. Se hidrotőlecsattogás,se füst,se semmi. Ehhez a motorhoz szerintem meg nem kell sok ész( nekem igen,mert nem értek hozzá,csak felszínesen,hogy mi hol van,stb.. de aki autó szerelő,v magának szereli annak sztem nem) elég egyszerű motor az olvasottak alapján. Azóta volt neki egy olajcseréje,ott a szerelő fullra lecserélte az olajat,meg az olajszűrőt. Mobdván,hogy a pollent,meg a levegőt elég lesz a következőnél,olyan tiszta volt szerinte a levegőszűrő(tényleg fehér volt). A fent említett gumival is mentem 2-3ezer kmt (utána jött a téli) nem tűnt fel ez a fogyasztás. Inkább az,hogy 100-110es tempónál 6.2-6.7 liter,120-130asnál 6.8-7.3,140-150esnél meg 8.3 volt a csúcs,mind ezt pályán. Mindig járatom a motort 2-3 percig,hogy ne nyomjam neki egyből ezért is nem értem. Mert amint látjátok mindent kicseréltek kb,a 2-3ezer km alatt meg tuti nem zabált ennyit. Utam vége felé( utolsó) 8.1ről,csak 7.9re esett vissza,úgy ,h 30-35 kmt max 100al,meg 50el mentem településeken,és azok között. Az utam meg 140 km volt. :) Köszi az eddigi válaszokat,ment a zöld. Ha valaki tud vmi tanácsot azt szívesen fogadom.
2017. márc. 14. 15:20
 9/16 A kérdező kommentje:
Esetleg még a lambda szonda szerintem..
2017. márc. 14. 15:40
 10/16 anonim ***** válasza:

Egyszer próbáld meg ne a kijelzőt nézni, hanem a rátankolt mennyiségből kiszámolni. Ennyi difi simán bennelehet.(bár a számolás után egy BC fölötti értéket fogsz kapni) Egy 225-ös gumival inkább örülni kellene, hogy nem eszik pályán 9litert.


"Mindig járatom a motort 2-3 percig" ez is beleszámíthat a többlet fogyasztásba, hogy több ideig ketyeg a motor a hideg üzemben.


140-nél ez a motor ~4000körül forog, tehát ekkora guminál egy ilyen kis "gyenge" motor 9l simán elkérhet.


Egy kis szembe szél is tud adni a fogyasztásnak egy pofont.

2017. márc. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!