Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Így én eltudom adni kocsim...

Így én eltudom adni kocsim vagy kell hozzá más is?

Figyelt kérdés
Elakarom adni kocsim és lenne rá vevő de a kocsi ugy van, hogy én vagyok a tulaj de anyukám az üzemben tartó, biztosítás miatt csináltuk így. Ebben az esetben eltudom nélküle adni vagy ez, hogy működik?

2017. márc. 14. 14:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Te, mint tulajdonos, szabadon rendelkezel az autó tulajdonjogával, az üzembentartó részéről semmilyen beleegyezés nem kell ahhoz, hogy eladd a járművet. Írtok egy adásvételit és kész, a családtagod üzembentartói mivolta a tulajdonosváltással megszűnik.
2017. márc. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahogy #1 mondja, tehát az adásvételhez kellesz Te, a vevő, az autó, hozzá a forgalmi és a törzskönyv, adásvételi formanyomtatvány és a vevő pénze.

A többi szinte magától értetődik, DE az adásvétel legyen szabályos, tartalmazzon minden adatot (beleértve a törzskönyv száma, km állás, km állás rögzítésének dátuma, mindkét fél állampolgársága természetes személyek esetén és egyebek) és legyen rajta kettő tanú adatokkal.

2017. márc. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!