Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos kismotor/robogó...

Kisvuk29 kérdése:

Elektromos kismotor/robogó építés mennyire lehetséges itthon?

Figyelt kérdés

A sok DIY youtube videó hatására elgondolkodtam, hogy ha vennék egy régi robogót vagy simsont akár rossz motorral és kidobnám belőle a 2 üteműt és vennék bele elektromotort (most nem az árak érdekelnek tudom, hogy drága) ami még megfelelne a kismotor követelménynek azt használhatnám úton?

Mert ugye ezekre nincs műszaki meg ilyenek

Jó buli lenne a szomszéd faluba ide-oda elektromossal menni :D

És ugye az építés szépsége is ott van még



2017. márc. 15. 13:42
 1/10 veterán vas ***** válasza:

Lesz még kanyar abban az építésben..... ;)

Különben, ha a világítás, a fék, a kormány rendben, és lesz rajta biztosítás is, akkor semmi akadálya.

2017. márc. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tudom én, hogy nem olyan egyszerű, de pont a kihívás tetszik benne :D

Tudom, hogy vagon pénzzel autót is lehet de nincs több millióm akksikra :D

pl egy 24 voltos motort már 2 12-es is elláthat

Olvastam evpermamnten érdekes dolgokat de valamiért régi robogót vagy kismotort senki nem akar újra éleszteni kis modernitással

2017. márc. 15. 14:22
 3/10 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem megvalósítható. Régi centrifuga, vagy mosógép motort dobsz bele, egy akuval, meg generátorral. A generátor menet közben termeli majd az áramot, természetesen hajtómű áttételeken keresztűl, a trafó feltranszformálja a megtermelt áramot, a fesszabályzó szabályozza a töltést is, ha ügyes vagy egy- egy centrifuga motort beépítesz a kerekekbe ilyen kerékagyos megoldásban, azzal tudsz fékezni, így fékenergia visszatöltő rendszered is lesz. Erre is tehetsz hajtómű áttételeket is, a jobb fékhatás elérése végett.
2017. márc. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az ilyen visszatöltő megoldásokon sokat gondolkodom

Minden ilyesmi nélkül átlag 10-25 km-t tudnak az ilyen átépítések

Ha 40-et ki lehetne hozni belőle már ingázni is jó lenne

A mosógép motort lehet szabályozni?

Mert ugye járműben nem jó a fix fordulat le kell szabályozni

2017. márc. 15. 16:30
 5/10 anonim ***** válasza:
40%

Minden villanymotor szabályozható fordulatszámú.

A mosógép sem folyamatosan csak maximumon pörög. De nézhetsz Tessla bontóban is motort hozzá, csak egy kicsit drágább lesz.

2017. márc. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Veszel valami meglévő kerékagymotort, vezérlő elektronikát markolat-potméterel, aztán az akkun, töltőn saját kábelezésen spórolsz...
2017. márc. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Mert ugye ezekre nincs műszaki meg ilyenek"


Valóban nincs műszaki vizsga, cserébe rendelkeznek általános forgalombahelyezési engedéllyel, és a gyártó garantálja a megfelelőséget.

Ha egyedileg építesz egy motor, akkor elméletileg neked kell rá megkérni az egyedi forgalombahelyezési engedélyt, ami nem csak drága, de macerás is.

Ettől függetlenül elképzelhető, hogy évekig a kutya se fog szólni érte, ha egy épített kismotorral közlekedsz, csak ne legyen részed balesetben, mert akkor megszívathatnak.

2017. márc. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem félek ilyesmitől, mert csak itt a faluban használnám

Inkább érdekel az építés része mint a használat :D

Ha megcsinálnám lehet kezdenék valami másba

2017. márc. 15. 21:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Pl dupla 1000- es swift motoros sószóró hómaró önjáró lánctalpas hókotró talicskát építeni? :)
2017. márc. 16. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ez nem rossz ötlet :D

Télen mindenki kedvence lennék :D

2017. márc. 16. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!