Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy merik annyian bevállalni...

Hogy merik annyian bevállalni a 125/50-es motorozást? Nem félnek a lehetséges következményektől, vagy nincsenek tisztában vele?

Figyelt kérdés

Használt piacon úgy kell vadászni, hogy egy 125-ös motornak legyen rendes papírja, itt is rengeteg kérdés van a 125/50-es motorokról.


Ha baleset van, függetlenül attól, hogy ki a hibás, az 50-es papírral rendelkező 125-ös motort vezetőre fogják hárítani a balesetet. Előveszik utána biztosítási csalásért, biztosítás nélküli vezetésért, engedély nélküli vezetésért, közokirat hamisításért. És ugye a balesetben mivel ő viszi el a dolgokat, a biztosító meg nem fizet, jó mélyre kell nyúlni a zsebben, hogy megtérítsék az anyagi károkat.


Kíváncsi lennék azoknak az embereknek a válaszára is, akik így használják. Miért éri meg a rizikó?



2014. jan. 11. 20:40
 1/7 petizacc ***** válasza:
Is-is. Egyébként ez ugyan úgy igaz a 70-es, 80-as motorokra is.
2014. jan. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valamint én arra is kíváncsi lennék a Kérdező kiírásán túl, hogy ki az aki a megengedett sebességhatárokon belül hajt egy SMKP-val? Valamint ki is tudja, hogy mennyi a sebességhatár, mondjuk lakot területen belül és kívül? (tudom google, de csak, hogy hányan tudják...)
2014. jan. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem mellesleg a smkp kategoria egyik feltetele,hogy onerejebol legfeljebb 45km/o sebessegre kepes legyen ..namost egy 30 eves Simson is gyorsabban tud menni,nem is beszelve a modern,injektoros robogokrol ( 90-100km/o is kihozhato belole) ..akkor ezek sem segedmotoros kerekparok ?
2014. jan. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jelen!

125-os Yamaha DT-t hasznaltam 50-es papirokkal.

Vasarlas napja utan 3 nappal kaptak el,a rendor joindulatan mulott csak,hogy egy 5 ezres csekkel megusztam.--Ekkor meg nem volt eltuntetve a felirat a hengerbol--

2 evvel kesobb nem volt kedvem megallni egy igazoltatasnal,de vegul elkaptak, es erdekes modon annyira felidegeltem oket,hogy a motort at se vizsgaltak,csak az okmanyaimat nezegettek:D (Birsag nelkul megusztam)


Amit leirtal az csak a meseben letezik.Valojaban az a helyzet,hogy senkit sem erdekel,hogy hany kobcentis a motorod,felteve ha van 50-es valtozata.


Igy jobban belegondolva,teljesen legalis motorom meg nem is volt.:

A legelso jogom 50-esnek indult,de 70-es lett belole vasarlas utan 1 hettel.

Kesobb vettem egy 100-as Aeroxot

Utana jott a 125-ös DT.


Az elso kettot teljes hidegverrel hasznaltam,ugy mint egy gyari 50-est,a DT viszont adott egy par adrenalin loketet nehany helyzetben( ez volt benne a szep!:) )


Egyik motor sincs mar meg,jelenleg egy XT660X-et hasznalok,teljesen normalis nagy A jogsival,es ervenyes papirokkal.--- El is tunt a ,,tilosban maszkalas" varazsa:))

2014. jan. 14. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valamint én arra is kíváncsi lennék a Kérdező kiírásán túl, hogy ki az aki a megengedett sebességhatárokon belül hajt egy SMKP-val? P
2014. jan. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Valamint én arra is kíváncsi lennék a Kérdező kiírásán túl, hogy ki az aki a megengedett sebességhatárokon belül hajt egy SMKP-val? Pl én is. Babettám van és ez ugye SMKP.
2014. jan. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igazad van, valamint egy Babettád! :)

De én azokra gondoltam (mint én is) akik nyaranta az útszéli bozótosba beásott sündörgők előtt 70-80-as tempóval libbenek tova. Tehát hiba van a sebességhatár annyira lenn, sem a motor, sem én nem szeretek ilyen lassan menni. :D

2014. jan. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!