Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » állandó félelem egy bizonyos...

állandó félelem egy bizonyos útszakasznál?

Figyelt kérdés

1 éve van jogsim, olyan nagyon sokat nem vezetek, mert a családban csak 1 autó van, és azt 90%-ban apukám használja. dolgozni tömegközlekedéssel járok, és saját kocsira - sajnos - még nem telik.

de azért jónéhány km-t levezettem én is, a problémám mégis az, hogy van egy útszakasz tőlünk Budapest felé, amint sokan "halálszakasznak" hívnak, hiszen nagyon sok baleset történt arrafele az elmúlt években, és sokan meg is haltak. a legborzasztóbb, hogy 2 éve egy közeli ismerősünk is ott halt meg. a gond az, hogy az egy beláthatatlan kanyar, és mégis nagyon sokan abban a kanyarban előznek, így halt meg többek közt az említett ismerős is. napi szinten megy a facebook-on egy közlekedéssel kapcsolatos csoportban is a panasz arra, hogy mennyi állat van ott, sokan leírják, hogy éppen hogy elkerülték ott a balesetet, ilyesmik. és hát sajnos én eléggé félek azon a szakaszon. eddig kétszer mentem arra, mindkétszer éjjel 1 óra körül (Páromért mentem el a munkába, mert már nem volt akkor vonat), és üres volt az út persze, úgy nem volt gond. de ha belegondolok, hogy nappal, forgalomban arra kéne mennem, szinte rosszul leszek, gombóc a torkomban, ilyesmik, mert egyszerűen félek, hogy pont velem történne ott baleset, mert pont arra jön valami hülye, aki a beláthatatlan kanyarban előzni akar...

persze, tudom, kissé hülye felfogás, hiszen lényegében BÁRHOL történhet olyan baleset, ami halálos kimenetelű, illetve nem is lehet gy elindulni otthonról, hogy "úristen, remélem ma nem halok meg"... és szerintem az a legnagyobb indok, hogy egy ismerős vesztette el ott az életét.... és igazából nagyon zavar, hogy félek tőle, de komolyan rosszulléti tüneteim vannak, ha arra kell menni, és nem én vezetek sose, mert annyira magamba beszélem az ideget, hogy aztán nem is tudnék a vezetésre koncentrálni... úgy meg persze nem indulok el, hogy a 90-es szakaszban 40-el döcögök.. :D

de nagyon zavar, hogy ennyire félek attól a szakasztól... és tudom, hogy úgy küzdhetném le leginkább, ha elkezdek arra járni, de szószerint képzeljétek a hányinger szerű mini pánikrohamos rosszullétet, ha erre gondolok... :S

amúgy bármerre máshova simán elmegyek a környéken, semmi para nincs bennem.. csak azon a szakaszon... :S

és nem, elkerülni nem lehet.... :/



23/N


2017. márc. 15. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:

ez egy természetes emberi reakció..a török szerpentineken volt ilyen érzésem, de csak az első alkalommal..nem szabad sietni,és nem történhet baj.

Menj arra, és vezess a körülményeknek megfelelően..sebességkorlátozást tartsd be, kanyarban ne előzz, akármilyen sor is van..


itt Budán van néhány kereszteződés, ahol ha nem működnek a forgalomirányító lámpák, akkor néhány autó vezetője teljesen lefagy...nem mer átkelni úgy, hogy neki kell felmérni mehet, vagy nem mehet..


fel a fejjel, menni fog.


türelem

2017. márc. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Beviz Elek ***** válasza:
Ez melyik szakasz pontosan?
2017. márc. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a Pilisvörösvár-Piliscsaba közötti szakaszról ír:

[link]


Kérdező, gondolj arra, hogy naponta sokkal többen nem halnak meg azon az úton,mint ahányan meghalnak! Én is jártam már arra sokszor, de még élek.

2017. márc. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!