Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A véleményetek és tudásotok...

A véleményetek és tudásotok érdekelne hogy érdemes e belevágni autóvásárlásba az alábbi részletekkel?

Figyelt kérdés

Egy okmányok nélküli abc-1234 valószínűleg külföldi rendszámú lakóautót szeretnék vásárolni.

Célom nem hogy szállítson vagy hogy vezessem hanem hogy a ház elött áljon és ha jönnek haverok ne kelljen felhívjam őket hanem fogadhassam az autóban. Műszakilag kifogástalan állapotú okmányok nélküli iveco márkájú 1990 évjáratú B kategóriás gépjármű. 98000km-errel.

Felelőségteljes eladónak tűnik az eladó mert lefozózta az alvázat hogy nem rozsdás a kasznit minden adatot megadott minden rejtett hibát elmondott.

Nincs jogsim és autóm se volt soha de nem hülyén állok a témához: mennyi egy ilyen gépjármű fenntartási költsége ha a benzint és kopást nem számítjuk?

2000ccm dizel 1990-es gyártmány iveco td 35-10 ~3500kg 103 LE


Mennyit kell még ráköltenem ha forgalomba akarom helyezni? Új okmányokkal...stb

Ez alapján döntenék hogy megéri e vagy sem.



2017. márc. 17. 12:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

"ne kelljen felhívjam őket hanem fogadhassam az autóban."


Ne drogozzatok a ház előtt álló lepukkant autóban! Hamar le fogtok bukni.


"Célom nem hogy szállítson vagy hogy vezessem ...Mennyit kell még ráköltenem ha forgalomba akarom helyezni?"


Most akkor mit akarsz vele csinálni? Ha nincs forgalomban, akkor közterületen sem szabad tartani.

Én úgy tudom, hogy ha hiányzanak az eredeti okmányok, akkor forgalomba se fogod tudni állítani.

2017. márc. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Semennyire mert okmányok nélkül nem lehet forgalomba helyezni.
2017. márc. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Kikérem magamnak nem drogozni akarok benne.

Anyám sajnos beteg és örökké alszik vagy valami baja van és zavar is ha haverok átjönnek.

Nem értem hogy ha nincsenek meg a saját okmányai miért ne lehetne forgalomba helyezni. Ha egyszer az okmányirodában megtörténik a tulajdon átírás. Anélkül meg se veszem. Ilyen okmányai nincsenek hogy forgalmi engedély zöldkártya...stb de ha meg is van lejárva.

Sajnos a kérdésemre nem kaptam meg a választ.

2017. márc. 17. 13:10
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Kaptál választ, csak neked nem tetszik, és okoskodsz arról, amihez saját bevallásod szerint sem értesz.

A tulajdon viszonyokat igazoló okmányok nélküli járművet nem lehet utólag legalizálni, ha az okmányirodánban nem látják az autó múltját, nem irják a nevedre.

Közterületen nem tárolhatsz lejárt müszakival, forgalomképtelen járművet - ezen sincs mit részletezni.

2017. márc. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
De, kaptál. Ha nincs nincs forgalmi és adásvételi a forgalmiban szereplő tulajdonostól akkor át sem tudod íratni. Forgalomba helyezni meg pláne nem.
2017. márc. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

És hogy íratod át, ha nincs is regisztrálva? nagyokos.

Papíron nem létezik az az autó, okmányok nélkül soha a büdös életben nem fogod regisztrálni és forgalomba helyezni.

Ha az udvaron fog állni, akkor természetesen megveheted, de közterületen nem is állhat.

2017. márc. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Amugy zoldkartya már vagy 10 éve nem is létezik... Úgyhogy az nem baj ha nincs :)
2017. márc. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem te most is be vagy drogozva,mert olyan hülyesegeket irsz hogy az nem igaz........raadasul mar megnis mondtak hogy amit te akarsz az nem lehetseges,de te azt is megmagyarazod.....
2017. márc. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Egyébként ha ez így lenne, ahogy ezt elképzelted, akkor virágozna az autólopás.

Ellopok egy kocsit, írok egy kamu adás-vételit, elmegyek az okmányirodába, hogy most vettem okmányok nélkül, tessék forgalomba helyezni. Szép is lenne.

2017. márc. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Közben telefonálgattam ide oda megtudtam hogy az első évben 300000 ráköltéssel évi minimum 100000ft-ba kerülne ami nem túl kedvező ár hogy semmire való legyen.
2017. márc. 17. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!