Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin Motor hűtővizének...

Benzin Motor hűtővizének teljes cseréje átmosással? Hogyan?

Figyelt kérdés

Hogyan kell kicserélni a hűtő vizet? Tél elején próbáltam meg cserélni ,ki is folyt 2x átmostam desztillált vizzel úgy hogy régi víz ki, sima deszti be, motor jár, kiengedem a desztillált vizet, majd megint. De nem jött ki belőle teljesen az előző folyadék ami zöld színű volt.

Amikor beletöltöttem 30-70% Fagyálló-desztillált víz piros színű akkor mikor betöltöttem mindig a zöld régi trutymó jött vissza és kb 3-4liter folyt bele a pirosból (6,5liter a teljes rendszer). Most ugyan összekeveredett randa sárga meg is ilyedtem nehogy más miatt legyen sárga de nem henger fejes.

Most hogyan kellene kicserélni rajta rendesen hogy mind egy szálig kijöjjön? Könyve nem ír semmit, milyen színűt tegyek bele? Milyen arányban célszerű keverni, vagy készre kevertet tegyek bele?



2017. márc. 17. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Leengeded, majd feltöltöd meleg trisós vízzel, járatod kicsit, leengeded és újra. A második-harmadik töltés után tiszta lesz, kiöblíted desztvízzel és mehet bele az új fagyálló.
2017. márc. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak ennyi? Milyen legyen bele a fagyálló?
2017. márc. 18. 19:51
 3/4 anonim ***** válasza:
"Alubarát", foszfát és anionmentesített.
2017. márc. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Piros színű ilyen alu barát vagy mi lett bele, át mostam 2x a végén már csak a víz jött ki belőle, remélem már jó lesz!

Ami kijött a régit hol tudnám szakszerűen elhelyezni? Ki veszi át? A kút ahol a tömény fagyállót vettem nem veszi át. Egy 5L műanyag palackban van (ion cserélt vizes)

2017. márc. 19. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!