Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztlatok könnycsatorna...

Tapasztlatok könnycsatorna átmosással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
3 hónapos a babám. Születésétől kezdve váladékos a szeme. Nem könnyezik, hanem állandóan csipás. Még újszülöttként kaptunk szemcseppet, amit két hétig használtunk, de csak átmenetileg segített. Most azt mondja gyerekorvos és szemorvos (utóbbi csak telefonon az előjegyzés során), hogy csak a könnycsatorna átmosása a megoldás. Ill. a gyerekorvos megmutatta, hogyan masszírozzam a szemgödrét, hátha segít. Még van két hetünk a beavatkozásig, úgyhogy most masszírozok. Úgy tűnik, segít is, ma csak egyszer kellett lemosnom a szemét (forralt lehűtött vízzel). Viszont estére enyhén pirosnak, gyulladtnak láttam a szemét. Most akkor mit csináljak? Masszírozzak? Vagy várjak az átmosásra? (Rettegek tőle!)
2015. okt. 19. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Az egyik gyerekem átesett rajta. Félelmetesen hangzik, de egy perc az egész, aki csinálta nagyon rutinos volt, és a csipásodás azonnal megszűnt. Szóval nekem csak jó tapasztalataim vannak.
2015. okt. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kisfiam is így járt viszont azt mondtam az àtmosás az utolsó amit szeretnèk. Általában kinövik. Szerencsére tényleg kinőtte ès örülök h nem vittem kimosatni. Teljesen el van záródva? Ha nem akk én várnék.
2015. okt. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kislányomnak gyakran gyulladt volt a szeme, a csöpögtetés csak átmenetileg oldotta meg a helyzetet. Én is masszíroztam, mert szerettem volna elkerülni az átmosást, de az sem hozott megoldást. Végül féléves koráig vártunk, akkor már nem vártam tovább, hogy hátha elmúlik. Az átmosásnál engem kiküldtek, csak hallottam hogy nagyon sír, de nem tartott sokáig, és azonnal megoldotta a problémát.

Szerintem masszírozz még a következő két hétben, meglátod, addig hogy alakul a szeme.

2015. okt. 20. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk ugyanez volt, csak az én fiam 6 hetes volt mikor átmosták a szemét. Előtte 3 féle szemcseppel próbálkoztam, meg masszírozással, ezzel azt értem el, hogy már sírt mikor közelítettem a szeméhez és a szeme ugyanolyan váladékos volt. Szóval én azt gondoltam, hogy ettől bármi jobb. A kórházban 2 perc volt az egész átfecskendezés, az orvos azt mondta, hogy mindkét könnycsatornája el volt záródva. Egyből megszűnt a probléma, azóta se jött vissza.
2015. okt. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!