Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A rozsdás üzemanyag tankot...

A rozsdás üzemanyag tankot mivel tudom rendesen kimosni, kitisztítani?

Figyelt kérdés

2017. márc. 18. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kitisztítani nem nagy műsorszám. Forró, zsíroldószeres víz, egy marék 6-os csavar vagy anya, lezárod, aztán rázod, amíg van hozzá türelmed. A csavarok leverik a rozsdát, a zsíroldós forró víz az itt-ott lerakódott mocskot hozza ki (meg a keletkező rozsdaport is), aztán utána kiszárítod és kész is. Én szeretem denaturált szesszel is kiöblíteni utána, mert abban feloldódik a víz maradványa, de a viz-alkohol keverék rendesen el tud párologni, nem pang akár napokig.

Sokkal jobb kérdés, hogy ez után mit kezdesz a tankkal. Hiába takarítod meg belülről, a levegő oxigén- és nedvességtartalmától gyorsan berozsdásodik. Ha nem viszel fel valami védőbevonatot, nem ért semmit az akció.

2017. márc. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Rendesen sehogy. Van valami méregdrága, benzinálló festék, amit bele lehet önteni, körbefolyatni a tankban, és az tartósan megköti a rozsdát állítólag. Veteránosok használják, hétköznapi autóra valószínűleg olcsóbb egy új tank.
2017. márc. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Bármilyen sav leviszi a rozsdát, pl. citromsav (5 liter vízben 0,5-1 kg-ot oldj fel és öntsd bele) vagy ecet (akár kólát is). A tank méretétől függően, de legalább 4-5 litert önts bele, hagyd benne 3 napig vagy tovább és minden nap legalább 3-4-szer jól rázd meg. Ha nagyon rozsdás akkor ezt meg kell ismételni akár többször is. Ha már tisztának látod hagyd pár napig nyitva, hogy kiszáradjon. Ha mindig lesz benne üzemanyag akkor egy darabig nem fog újra berozsdásodni. (Háztartási boltban lehet nagyobb kiszerelésű citromsavat kapni.) Remélem tudtam segíteni.
2017. márc. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De jó is lenne.
2017. márc. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!