Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Mondeo MK4 (2007-2014),...

Ford Mondeo MK4 (2007-2014), megéri?

Figyelt kérdés
2-2,5 millió között vennénk egy Ford Mondeot, ha lehet, magánszemélytől, első tulajtól. Ennyiért olyan 2009-2010-es gyártású autó jön ki 100-150ezer km-rel. Érdemes ilyen autót venni? Többnyire az 1,8 és a 2,0 TDCi-kkel találkozni, 120-160 lóerő közötti teljesítménnyel. Hosszú távra vennénk, akár napi 300 km-re is. Sajnos viszont a fogyasztási adatai nem győztek meg, nagyon sokallom a gyári majdnem 6 literes fogyasztást. Mennyi ez a valóságban? Nekem a 2006-os Focus 1,6 TDCi megáll 5-5,5 literből, pedig az is nagy autó, akkor ez miért eszik ennyit? Plusz a Mondeok is úgy rozsdásodnak, mint a Focusok? 11 éves, de évente csináltatni kell rajta a rozsdát, mert az osztrák utak minden éven szétmarják az egész alját.
2017. márc. 18. 23:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez a Mondeo széria nagyon jól sikerült. Legjobban a 2.0 TDCi-vel jársz, az tényleg egy jó motor, az 1.8-assal több gond akadhat.
2017. márc. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Most épp akadt egy 1,8-as első tulajdonostól 2,4 millióért, de van egy 2ezres 2,9 millióért is, hasonló adatokkal, km futással. 2 évvel idősebb az olcsóbbik, ilyenkor érdemes a plusz fél milliót rááldozni a jobb dízelre és a 2 évre korban? Bár valahogy nem tudok eltekinteni a magas fogyasztásuktól, 6 liter egy dízeltől rengeteg. Az újabb Focus 4,5 liter körül megy. 2-3 évre tervezve azért az már nem kevés fogyasztás különbség.
2017. márc. 18. 23:24
 3/12 anonim ***** válasza:
Mégis mennyit egyen egy másfél tonnás autó? Szerinted mennyit kellene ennie? Úgy mégis?
2017. márc. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nagyobb kaszni, nagyobb motor, nagyobb teljesítmény, nagyobb fogyasztás. Egyébként jó 300 kilóval legalább nehezebb, mint a Focus. Én is nézegettem 2010-es Mondeo kombikat (végül nem erre a típusra esett a választás), rohadni egyik sem rohadt, bár ahogy sóznak az osztrákok, ők képesek bármilyen autót megölni ezzel.
2017. márc. 19. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az én Focusom 109 lóerős, 1.3 tonna és a gyári fogyasztása 4,8. Többeknek eszik is ennyit, nekem ennél kicsit többet. Ezek a Mondeok 125-163 lóerősek, csak 150-200 kilóval nehezebbek és 6 litert fogyasztanak papíron. Nem hiszem, hogy tisztán ettől függne, ennyi súlybeli, teljesítménybeli különbségtől nem szabadna ennyivel többet fogyasztania. Bár nemrég olvastam egy Octaviaról, aminek papíron olyan 4,5-4,8 körül volt a fogyasztása, de a tulaj a szövegben azt írta, hogy 6 körül megy... csodás.
2017. márc. 19. 09:52
 6/12 anonim ***** válasza:

Azt ne felejtsük el, hogy az Octavia és a Focus is egy mérettel kisebb autók. A Mondeo fogyasztásával nincs semmi gond.

Én inkább többet áldoznék a kétezres dízelre, a másik nem véletlenül olcsóbb kicsit.

2017. márc. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Bár valahogy nem tudok eltekinteni a magas fogyasztásuktól, 6 liter egy dízeltől rengeteg. "


Te ne gondolkozz autóban, mert nagyon rossz sorsa lesz nálad. Maximum robogóban, de inkább bicikliben gondolkozz.

2017. márc. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Pályán lejjebb lehet csalni a fogyasztást, de komolyan nem értem hogy egy ekkora bálnától miért nagy az a 6 liter. Akinek majomra van pénze... Motorból kizárólag a 2.0 TDCI-t javaslom, 300 ezerig hiba nélkül elmegy. Utána egy CR szivattyú cserével számolni kell.
2017. márc. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Focusom 109 lóerős"


" Ezek a Mondeok 125-163 lóerősek"


"Nem hiszem, hogy tisztán ettől függne, ennyi súlybeli, teljesítménybeli különbségtől nem szabadna ennyivel többet fogyasztania."


Aztán miért nem ? Miből lesz a plusz 50% teljesítmény? Én eddig úgy tudtam, hogy az üzemanyag elégetéséből. :D

Ha alapból nehezebb 15-20%-kal már alapból ennyivel többet kell ennie, nem ? Szerintem az E=m/2*V^2-ből az m nem elhanyagolható :)


De a spritmonitor szerint 1000 Focus TDCI tulajnak sem nagyon megy az a gyári 4,8-as átlag:

[link]


A TDCI Mondeok:

[link]

2017. márc. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Nekem a 2006-os Focus 1,6 TDCi megáll 5-5,5 literből, pedig az is nagy autó, akkor ez miért eszik ennyit?"


Itt most komolyan az a gond, hogy egy nagy autó ~0,5 literrel többet kér mint egy kisautó?

2017. márc. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!