Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem kevés ez a motor egy...

Nem kevés ez a motor egy ekkora autóba?

Figyelt kérdés

[link]


1.6 82le nagyon kevésnek találom. Már 10 -15 éves autók is 1.6osba 110 lóerősek voltak. És akkor azok lapos 5 személyes autók.


2017. márc. 21. 16:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

130-at simán viszi, én vezettem kis ideig egy dobozos kistehert kemény 60 lóval, simán vitte. Valami Fiat izé mittudomén, talán Doblo. 150 volt a plafon, bár ott már ordított. 130-nál se volt épp halk, de ott érezhetően stabilan ment.

Nagyon hosszú kocsisorokba ne kezd bele előzni, az fix. Mert ennek aztán hiába váltottál vissza, csak hangosabb lett, de gyorsabb nem.

Normális, körültekintő, nem kineccezett vezetési stílusra valóak ezek.

2017. márc. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg valamikor az F1-ek is 1,6-os benti esek voltak 10 sebességgel 102Le
2017. márc. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg valamikor az F1-ek is 1,6-os benti esek voltak 10 sebességgel
2017. márc. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Kedves 6-os. Én megnéztem hol adja le a max teljesítményét a motorom és egyszerűen ott kezdtem el használni, amikor szükségem volt az erőre. Ne akard bemagyarázni, hogy a gyengébb motor az erősebb...
2017. márc. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Persze, lehet üveghangon használni egy autót, némelyiket úgy is kell, de roppant kellemetlen karakter, amikor alacsony fordulaton alig van nyomaték, és csak kihúzatva lehet érdemleges gyorsulást elérni. Szerencsére a változó szelepvezérlésekkel ezeken már sokat lehetett javítani. Alacsonyabb fordulaton lehet erősebb egy 82 LE-s motor. Ez a Dacia konkrétan 2800-as fordulaton adja le a maximális nyomatékát, azaz ott a legerősebb, ahol még egy normál közlekedésben használod. Autópályára már nem annyira ideális, mert ott biztos 4000 körül forog. Mondjuk kicsit kevéske a nyomatéka is a köbcentihez képest. De ha megnézem a Renault 16V 1.6-osát, ami 110 LE, az 3750-en adja le a csúcsnyomatékát, ahol némelyik embernél soha nem jár a mutató. Persze kiforgatva az lesz a fürgébb, de nyugodt stílusban vezetve valószínűleg a 82 LE-s lesz a kellemesebb, rugalmasabb motor.
2017. márc. 22. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Te megnézed és ott hajtod, oké. Az emberek nagy része meg nem. Sokan már háromezerig se merik elpörgetni a motort, mert elkezdik hallani hogy jön a hangja és váltanak is. Itt pedig sokkal jobb lesz egy gyengébb 8 szelepes pl. Bár lassan kikopnak azok a kocsik amikben nincs semmilyen szelepvezérlés így eltűnik majd ez a dolog is.
2017. márc. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Családi autónak simán elég. Ugyan oda visz el, ahova egy 3000-es 280 lóerős autó, csak időben kicsit hosszabb az út. Nekem ha a gyerekek is bent ülnek a kocsiba, nem megyek gyorsan, pályán is 120-130 km/h, nekem van időm, ráérek, aki gyorsabban akar menni mögöttem, az megelőz. Ez a Dacia nem rossz autó, nem egy versenyautó, amit te is látsz ha ránézel, nem olyan mint egy Alfa Brera, hanem egy sima egyterű családi autónak szánt kényelmes járgány, arra pedig nagyon jó.


Első kocsim egy 1.6-os 101 lóerős Fiat 125 volt, remek autó volt, de az utánna következő HF-s Lancia Delta verte. Utánna következő autóimnál már nem érdekelt a lóerő, csakhogy elvigyen ahova kell.

2017. márc. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

" Ez a Dacia konkrétan 2800-as fordulaton adja le a maximális nyomatékát, azaz ott a legerősebb, ahol még egy normál közlekedésben használod."


Most komolyan muszáj ilyeneket összehordani? :D

Az előbb még ott fing volt, most meg már ott a legerősebb? Érted egyáltalán miről írsz? :D

2017. márc. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!