Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Diesel vagy étolaj?

Diesel vagy étolaj?

Figyelt kérdés
Nem tudtok valami infót, linket, tesztet melyiknek mennyi a károsanyag kibocsátása?
2017. márc. 21. 22:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
" dízel étolajjal " ennyit írj be a Google-ba... tudom elsőre erre senki sem gondolna, de most próbáltam, engelmeddel nem linkelem az összes találatot.
2017. márc. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én példáúl arra gondolok, hogy adott mennyiség égésterméke mennyi károsanyagott bocsát ki.
2017. márc. 21. 22:55
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ, mihez. Krumplihoz jobb az étolaj.
2017. márc. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

"Diesel vagy étolaj?"


Disznózsír

2017. márc. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
0%
Tyukzsírt használok, abban sül igazán barnára a finom "ètek" !,
2017. márc. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A sima étolaj amit boltban veszel annak magasabb a károsanyag kibocsátása. Biodízelben van más is a különböző magvak, növények olajai mellett, az van egy szinten a gázolajjal. Viszont tömény használathoz a kocsit át kell alakítani, hogy ezeket az értékeket tudja.
2017. márc. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Igazából én egy régi 64-es évjáratú traktorhoz használom. (Én is). Az előző tulaja 2004 óta azzal üzemeltette. Nem tudom pontosan mennyit üzemeltette így, de mondta,hogy rendszeresen használta. Én már mértem, nálam 4ekm-t ment, szintén étolajjal (nem használtal).

Remélem nem szennyezem jobban a környezetet mint ha diesel-el járnék.

(Saját földterületemen használom)

2017. márc. 22. 18:54
 8/14 anonim ***** válasza:

Ilyen régi traktornál olyan mindegy mivel megy, nem lesz korszerű és környezetbarát sehogy. Szóval ne foglalkozz vele, használd nyugodtan és kész.

Egyébként is a traktor munkavégzése nagyságrendekkel hasznosabb és fontosabb (kaját termelsz vele), mint egy városban pöfékelő autóé.

2017. márc. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
9%
hát az étolajat ha megiszod nem lesz bajod ha a gázolajat akkor abba belehalhatsz. Szerintem elégetésükkor is hasonló a helyzet. Ha étolajat öntesz egy növényre nem pusztul el a gázolajtól igen. Szerintem minden traktort növényi olsjjsl kéne üzemeltetni. Így önellátó és környezetvédő lenne.
2017. márc. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem lehet annyi biodízelt megtermelni ami fedezné a munkagépek ellátását, pláne hogy emberi étkeztetésre kell egyre több terület. Itt is az elektromos meghajtás fog majd elterjedni idővel. Egyedül az akkuk fejlődése és a tiszta energiatermelés az ami ezt bekorlátozza, ha azon túllépnek akkor egy nagy probléma oldódik meg.

Majd születik helyette másik.

2017. márc. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!