Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonomon kevés a töltés,...

Simsonomon kevés a töltés, merre keressem tovább a hibát?

Figyelt kérdés
Üdv.! Van egy simson sr50-em 12V-os rendszerrel, az a probléma, hogy kevés a töltés (0,58-0,7V körül) töltő tekercset és ELBA-t cseréltem már, nem oldotta meg egyik sem a problémát.

2017. márc. 22. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem cserélgetni kell ész nélkül az alkarészeket, hanem mérni.
2017. márc. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Így keresd a hibát:


A simsonban van egy töltő tekercs, ami az egyenirányítóra csatlakozik. Vedd le az egyenirányítóról és járó motor mellett mérjél rá egy multiméterrel, váltakozó áramú üzemmódban. Jó ha tudod, hogy a legtöbb ( főleg olcsó ) multiméter szinuszos, 50Hzes váltófeszültségre van kalibrálva, a "valódi" váltófeszültség mérők más kategóirák. A lényeg az, hogy bár multiméterenként eltérő lehet, de kb 20-35V közötti feszültséget kell mérned ( ez a fordulatszámmal változik). Ha ez oké esetedben akkor irány az egyenirányító.

Az egyenirányítót legjobb dióda vizsgáló üzemmódban ellenőrizni. Ezt most nem írom le, gondolom tisztában vagy vele.

Ha jó az egyenirányító akkor azt kell megnézni, hogy a fesz szabályozó sarkain megjelenik a szabályozatlan egyenfeszültség, ez általában 15-25V szokott lenni.

Ha ez is rendben vann akkor rámérsz az akksira itt egy jó egyenriányító esetén max 14,5 - 15V között szabad mérned egyenfeszültséget járó motornál és látnod kell, hogy sosem megy 15V fölé, tehát a szabáloyzó szabályoz.

2017. márc. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mértem már mielőtt ki lettek cserélve a dolgok, de itt a gond, hogy ha lehúzom az egyenirányítóról, akkor mértem a leírt értéket. Második neked köszönöm a részletes választ, én nem váltakozó áramú üzemmódban mértem, megyek megpróbálom úgy is. Majd ha van valami fejlemény írok, olvastam, hogy ezt lendkerék hiba is okozhatja, van még 2 kiválóan működő simson itthon szintén megszakítós gyújtással, lehet hogy kipróbálom majd az egyik lendkerekével is ha nem lesz jó, de nem hiszem hogy ez a probléma mert a motor pöc-röff indul hibátlanul megy.
2017. márc. 23. 15:20
 4/4 A kérdező kommentje:
Na rámértem így is és felraktam a másik lendkereket is, ugyanazt produkálja mindkét lendkerékkel, így fordulaton 6-8 V között mértem.
2017. márc. 23. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!