Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lada 2107 vélemények?

Pifta2320 kérdése:

Lada 2107 vélemények?

Figyelt kérdés
Sziasztok!! Már régi vágyam egy lada 2107!! Jelenleg egy f astram van!! De régóta nagy szerelmem az a típus!! Csak kicsit féltem a fogyasztás miatt amit ugye mindenki mond róluk! ! Ha valakine van vagy volt tudna nekem írni róla egyet s mást? Előre is köszönöm!!
2017. márc. 25. 18:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%

Nem a fogyasztás miatt aggódnék.

Rozsda, elavult konstrukció, gyenge minőségű alkatrészek, kényelmetlen használat.

Hétvégi bütykölős, vasárnap kikocsizósnak jó lehet ha van rá pénz hogy ne egy rom legyen.

2017. márc. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Jó autó. Egyszerűbb és olcsóbb fentartani mint ezeket a mai csira kinézetű autókat.

Fogyasztás 7-10 liter közt.

Normál 90es utazónál 7-8 liter.

2017. márc. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
29%
Ha van kedved javitgatni ,vagy rengeteget költeni rá akkor jó a gép nekem van egy 2105 osöm!
2017. márc. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Évekig ilyennel jártunk melóba minden reggel imádkoztam, hogy bahógyon már el mert akkor nem kéne melózni aznap. Sajnos sosem tette meg :)
2017. márc. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

4es vagyok.

50km-re volt a munkahely, oda vissza 100. 4-5fő

2017. márc. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
33%
Király verda. Vegyél egyet, három bázikus pálcával csípd le a difit, használd boldogat és ne fárassz már minket ezzel a 2107-es kérdéssel :D
2017. márc. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

Nincs négy napja, hogy valaki szintén a 2107-es felől érdeklődött. Neki ezt a választ küldtem privátban:


Tévhitek.

Sajnos a tévhitek nem is annyira tévhitek. Leegyszerűsítve: több odafigyelést és törődést igényel, hogy hasonló vagy azonos megbízhatósággal üzemeljen, mint egy szintén öreg, de nyugati autó.


Mennyi gond szokott vele lenni?

Korából adódóan (ma már szinte mind 20+ éves) szinte mindig lesz rajta valami csinálni való, mint minden más 20+ éves kocsin.

Ami jellemző és kalkulálható: 2-3 évente kipufogó dob(ok) cseréje, ha a legolcsóbb után gyártottat veszed.

Rozsdásodás a küszöbökön, kerékjárati íveken a téli-latyakos használat függvényében szokott előjönni. Kapható hozzá védőburkolat a kerékjárat belsejébe. Ezt mindenképp érdemes beszerezni.

Ezen kívül még, ha normál megszakítós a gyújtás, akkor azt is és a szelephézagot is érdemes 1-2 évente beállítatni.

A karburátorhoz, ha egyszer egy szaki jó beálltja, akkor évekig nem kell hozzányúlni.

Ezeken kívül nekem csak a korból, öregedésből adódó problémáim voltak. Párat említve: 25 év után szivárogni kezdett a főfékhenger, ezért azt és néhány fékcsövet kellett cserélni; kupplung főhengerben egy tömítőgyűrűt kellett cserélni; valamilyen kormány vagy kerékösszekötőt kellett cserélni; gyújtáskábel-szettet és elosztót kellett cserélni, mert az elosztó már elkopott, a kábelek szigetelése elridegült; utastérben világításkapcsolót kellett cserélni, mert elkopott a kontaktusa; utasoldali ablak kédere elridegült, repedezett, ezért csere; ablakfelhúzónál az ablak és a mechanika közti ragasztása elengedett, ezért új konzol kellett hozzá; vízhűtő radiátort forrasztani kellett és még számos, ezeknél kisebb apróság.

Természetesen az elmúlt 27 évében biztos volt más nagyobb, de tervezett karbantartás, én viszont csak az elmúlt 4 évben (20000 km-en) üzemeltettem a kocsit. A fent említett dolgok ezalatt jöttek elő.

Olajat, szűrőket szigorúan max. 10000km-ként kell cserélni. Az utolsó (római) akkumulátor 8 évig bírta, tavaly kapott újat.


Mennyit kell szerelőhöz vinni?

Csak a szakképesítést igénylő, ill. menetbiztonságtechnikai műveletekhez vittük szerelőhöz pl: gyújtás, karburátor, szelephézag, futómű, kormány beállítás. A többi műveletet, ami nem igényel sok speciális szerszámot, kis gyakorlattal otthon is elvégezhető (pl cserék): motorolaj, olajszűrő, légszűrő, kupplung olaj, fékolaj, fékbetét, gyertya, fék és kupplung hengerek, hűtőfolyadék, ékszíj, stb…


Fogyasztása.

Nagyban függ a felhasználás módjától, kb. 6,5 és 14 liter a két véglet. Azért írok pár példát.

Télen, kisvárosban, napi 2x3km: 13-14 liter

Télen, Budapesten, napi 2x12km: 11-12 liter

Nyáron, Budapesten, napi 2x12km: 10-11 liter

Télen, 4 fővel, autópályán, fix (valós) 100 km/h sebességgel, 2x200km: 8,0-9,0 liter

Nyáron, 4 fővel, autópályán, fix (valós) 100 km/h sebességgel, 2x200km: 7,0-8,0 liter

Nyáron, 2 fővel, autópályán, fix (valós) 90 km/h sebességgel, 2x200km: 6,5-7,0 liter


Téli használat.

Olcsó és öreg nyári gumival öngyilkosság. Se az eleje, sem a hátulja nem irányítható 30 km/h felett biztonságosan. 8 éves, használt, kommersz téli gumi is nagyságrendileg többet ér, mint az olcsó-öreg-nyári. Tehát nem érdemes a gumit kispórolni.

Az öreg nyárival hóban borzasztóan ficánkolt a hátulja, heggesztőtrafó, majd homokzsák jelentette az ideiglenes megoldást. Ill. hólánc. Meguntuk az ezekkel járó macerát, a téli gumival már nem volt szenvedés. Száraz vagy nedves aszfalton én sosem pörgettem ki, nem is nagyon lehetett volna. Havon viszont öröm vele játszani.


Összefoglalva:

2 évig telekocsiztam vele heti rendszerességgel és nem panaszkodtak az utasaim. Napi használattal is próbálkoztam, de végül a tömegközlekedés mellett döntöttem, mert a napi nyúzás rendkívül igénybe vette (rozsda, kopás). A hétvégi autópályás telekocsizásokat viszont vígan teljesítette. Szóval a heti 2x200 km az meg sem kottyan neki, viszont a napi 2x12km várost az megbosszulja.

2017. márc. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
39%
Ennyit írtál neki privátban? Nincs neked életed?
2017. márc. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
27%
Én lebeszélnélek róla....
2017. márc. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
35%
8: volt ideje még várta a buszt :D
2017. márc. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!