Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autó tud "nagyobbat"...

Melyik autó tud "nagyobbat" menni?

Figyelt kérdés

Csupán elméleti kérdés, tegnap beszélgettünk a barátaimmal erről, de nem tudtunk közös nevezőre jutni.

Adott három autó, nagyjából ugyanabból a korból.

Ez pedig a:

VW Passat B3 1.6 TD (80 LE)

VW Golf II 1.6 GTD (69 LE)

VW Vento 1.9 TD (75 LE)


Ha a három autó ezzel a motorral gyorsulna egyet mondjuk 200 méteren, melyik érne célba előbb?

Szerintem a Vento a súly miatt, na meg mert pár évvel korszerűbb a másik kettőnél.

Aztán talán a Golf a súlya miatt, és végül a Passat.


Szerintetek mi a sorrend? (indokolni is lehet)


2017. márc. 26. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
200 méter semmire se elég mondjuk egy negyed mérföld amire meg szokták adni az adatokat, de a sorrended helyes szerintem, ln is a súlyból indulnék ki, mondjuk a Golf az GTD a golf és a vento az szoros lenne szerintem, a passat esélytelen a nagy kasztni miatt
2017. márc. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gyári katalógusadatok elérhetőek a 0-100 km/h gyorsulási időre. Ez alapján lehet őket összehasonllítani.
2017. márc. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a Vento.
2017. márc. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát én nem nagyon próbálgatnám, leszakítanák a fejeteket ezek a nagy lóerőgyárak :DDD


Egyébként tegyük fel, hogy mindegyik gyári állapotú, tökéletes (ilyen nincs, általában mindig valamelyik gyengébb vagy erősebb valamiért 20+ évesen). Jó eséllyel a Vento nyerne, de ilyen pár centivel, itt elég egy rossz kuplungfelengedés is, a nagy párharc közepette :D A VW féle 1.6-os dízelek alapból lusta dögök, a Passat hiába 80 ló, sokkal nehezebb is. A Golf lenne a legkönnyebb, de 69 ló az kevés, és mondom, lusta is az a motor. Az 1.9-es sokkal jobb ilyen szempontból is, ami a Ventóban lenne.

2017. márc. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Autóskártya bajnokság van a suliban?
2017. márc. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!