Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 1995 1.3-as Suzuki...

Van egy 1995 1.3-as Suzuki Sedanom. Néha keményebben fog és a fékhatást is jobbnak érzem, néha meg puhább és kisebb a fékerő, ilyenkor nagyobbat bólint az autó szerintem. Fék pedál ugyanannyira lehet benyomni mindkét esetben. Mi lehet?

Figyelt kérdés
A fékszervó is jó szerintem, többször megnéztem a vákumot, szívást, stb. Hőmérséklet összefüggést is mintha észrevettem volna, ha hidegebb volt, mínuszok, akkor inkább a keményebben verzió volt, ha melegebb az idő, akkor a puhább. De levegősnek nem levegős a rendszer. Fékfolyadék nem folyik el a rendszerből. Régóta szenvedek vele, hátsó munkahengerek, fékerőszabályzó, fékfolyadék ki lettek már cserélve. Ötlet valakinek, mi lehet?

2013. febr. 26. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
talán öreg már a fékfolyadék idönként illö azt is cserélni,de az is lehet hogy a munkahengerek cseréjekor mégis maradt egy kis levegö a rendszerben nem megfelelöen légtelenitettél
2013. febr. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
bocs most látom hogy folyadékot cseréltél,igy a légtelenitésre tippelek./elöször a hátsó kerekeket ,majd az elsöket légtelenitsdmert forditva elöfordul,hogy marad levegö arendszerben/
2013. febr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 szántóvető ***** válasza:
van egy gyenge ötletem:ha a külső levegő hőmérséklettel van összefüggésben a probléma akkor a téli gumi is kiváltó ok lehet.melegebb időben már nem tapad optimálisan,romlik a fékhatás.lehet hogy nyári gumival megszűnik a probléma.
2013. febr. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát a folyadék csere volt tavaly nyáron. Légtelenítés többször végrehajtva, elég alaposan. Nyári gumival is ez volt, nem a gumitól függ. A téli gumi nagyobb felületen tapad az útra, mint a nyári, a puhább anyaga miatt.
2013. febr. 26. 21:28
 5/6 anonim ***** válasza:
A dobokat felszabályoztattad, vagy cserélted? Lehet a dobok már túl sokszor lettek szabályoztatva és már nem nyomódik hozzá a fékbetét kellő erősséggel. Hidegben az anyagok összehúzódása miatt fog jobban.
2013. febr. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A dobok szabályozva lettek kb. 1,5 éve. Nem hiszem hogy ez lenne, inkább olyan érzésem van néha, mintha ellentartana valami, mintha egy plusz nyomást le kéne győznöm. Én így a hidraulikus hibára gondolok, nem mechanikusra. Sokszor morfondíroztam, lehet-e, hogy az egyik gumi csőben van valami, vagy belül elhasználódott és egy darabka lifeg...persze nem tudom ,hogy ez elképzelhető-e egyáltalán.
2013. febr. 27. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!