Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 4-es Golfom és mostaná...

Van egy 4-es Golfom és mostanában azt a hibát produkálja, hogy 120 és 140 között marha hangos zajt kelt a motortér felől, se ezen sebesség alatt, se fölötti nem hallom, valami ötlet, hogy mi a bibi?

Figyelt kérdés
2017. márc. 28. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Benzines, v dízel? Nekem benzines 1.6 os 4 es golfom volt. Szegecselt diferenciálmű van a váltóban. Hullik szét a szegecselés. Nekem még ki is lyukasztotta a váltót. Egy darabig még megy. Ha ez lenne a baja. Keresheted a bontóban a váltót. 80 rugo körül van, ha találsz. Kb ugyanennyiért újítják fel, de általában cseredarabbal.
2017. márc. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1.6 benzin SR. Nem igazan ertek hozza, el tudnad magyarazni egy laikusnak egyszerusitve?
2017. márc. 28. 21:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos, h az a baja. Ez csak egy lehetséges opció. Van a váltóban egy alkatrész a difi. Ez jellemző tipushiba a golf4 benzines kocsijaiban, hogy tönkremegy. Nekem egy kerepelő hang kíséretében adta meg magát. Aztán úgy széthullott kb 2000 km után, h kilyukadt a váltó, elfolyt az olaj is belőle. Amikor vadásztam az ( új) váltót hozzá akkor már tudták hogy mi a baja. Mondták, h ez jellemző. Aztán szét is szedte a szerelőm a váltót. Láttam a saját szememmel a hibás difit. Végül bontóban találtunk egy jó váltót rá. 80ezer volt. Kb ennyi lett vna a felújított is futárköltséggel. Csak arra várni kellett vna pár napot.
2017. márc. 29. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nézesd át egy hozzáértő szerelővel. Menjen vele, aztán okosabb leszel. Én azért tippeltem váltóhibára, mert írtad, h egy bizonyos fordulatnál, sebességtartományban jön elő. Lehet valami futómű probléma is, bár szerintem nem az. Biztos nem valamelyik első kerék ráz? Mondjuk azt éreznéd a kormányon is. Szerelő. Az a biztos. Ezz csak találgatás így.
2017. márc. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem, biztos nem a kerekek. Nekem csak tényleg azért furcsa, mert ha lassabban megyek magas fordulatszámon, akkor nincs ilyen, tehát nem is a fordulatszám a hiba meghatározója, hanem ez a sebesség intervallum és ezt nem tudom hova tenni. Remélem, hogy nem váltó lesz 80-ért, mert manapság a gatyám elmegy erre a szarhalmazra. :D
2017. márc. 29. 14:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Én ezért adtam el a golfot. Minden hónapban költöttem rá annyit az utolsó évben, h simán lízingelhettem vna belőle egy újabb, megbízhatóbb autót. 10-12 éves koráig szuper autó volt, utána nagyon szervíz igényes lett. Pedig mindig mindent megcsináltattam rajta. Sokszor átlépte a javítása a 100 ezres tételt. Szerencsém volt, jó áron elbírtam adni.
2017. márc. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát, igen, én is belenyúltam sajnos. Mivel nagyon sok dolog teljesen új rajta, még pár évet használom, aztán én is túladok rajta és inkább veszek egy újabb autót, bármennyire szeretem ezt vezetni.
2017. márc. 29. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!