Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri autót venni, havi 5-6...

Megéri autót venni, havi 5-6 használatra?

Figyelt kérdés

Bevásárlás, rossz időben munkába járás, gyorsan a-ból b pontba jutás.

Vagy erre nagyon "úri luxus" egy bármilyen autó?


2017. márc. 30. 10:37
1 2
 1/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
93%
Pénzügyileg biztos, hogy nem éri meg. Kényelmileg meg a te feladatod eldönteni, hogy rászánod-e az autó fenntartására azt az alaphangon is 20-50000Ft-ot.
2017. márc. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
73%
Nem úri luxus. Adódhat olyan eset, amikor életet menthet (pl. beteget sürgősen kórházba vinni, és nem a leterhelt mentőre várni), arról nem is szólva, hogy nem kell menetrendekhez alkalmazkodnod, és Kolbász bácsi meg Fasírt néni társaságát "élvezni".
2017. márc. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%
#2 vagy ha kitörne a világvége és menekülni kellene a vérszomjas zombik elől.
2017. márc. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Gazdasági szempontból nagyon felesleges, amúgy nem. Az ember ha szeretne valamit, akkor megveszi magának, nem kell ezen ennyit agyalni, mert csak az egészséged megy rá, komolyan mondom. Aztán ha meglesz az autó, meglátod majd, hogy fogod használni többször is, mert rájössz hogy milyen jó, meg elmész kirándulni vele, stb.
2017. márc. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Pénzügyileg lehet nem a legolcsóbb megoldás. De mindenképp megéri.

Én is eredetileg havi 2-3 400 km-es útra vettem kocsit (vonat helyett)

Nem volt olyan pillanat az életemben, hogy ezt kicsit is megbántam volna...

2017. márc. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
8%
#7 udvariasságból mondanám, hogy szép próbálkozás, de csúnyán mellélőttél, ugyanúgy ahogy a kórházas agymenéseddel.
2017. márc. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem úri luxus, mert kis keresetből is össze lehet rá spórolni a fenntartást, csakhát ilyenkor nincs értelme.


Ha a pénz nem akadály, mert csak a ritka használatra vonatkozik a kérdés, akkor szerintem a kényelem javára megéri.


Én havi 2-3 hétvégén ingázok vidékre haza. Ez havonta 2-3x 400km. Hétköznap vegyesen használok tömegközlekedést és két kerekű járműveket.


Bevásárlást, ha lehet, akkor banyatankkal végzem. Kb. csak akkor veszem elő a kocsit bevásárláshoz, ha 15 zsugor ásványvízért megyek vagy messze van a bolt.

2017. márc. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az autó nem éri meg anyagilag de ha kell akkor kell. Én sokszor csak hetente egyszer használom de ha nem lenne akkor este nem tudnék menni sehova mert éjszaka nem járnak a buszok, de a menetrend amúgy is elég rossz.
2017. ápr. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

Én is csak heti kétszer indítom be a kocsit. Pénteken és vasárnap. A többi napon csak áll a garázsban. De még így is összejön évi 25.000km.

Mondjuk igaz, hogy én ha beindítottam bő 200km-ig nem állítom le. Tehát nem csak a városon belül járok bevásárolni.

A Te esetedben valami egyszerű kis benzines autót vennék, minek viszonylag olcsó a fenntartása, de mégis ha kell, akkor kéznél van.

Anyagilag nyilván nem éri meg, mert drágább lesz az autó + buszbérlet mint önmagában csak a buszbérlet. De a kényelmet meg kell fizetni. Valamit valamiért.

Az pedig, hogy belefér-e a havi költségvetésedbe, az anyagi helyezted dönti el.

2017. ápr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Taxi.

Nem a te gondod a javítása, fenttertása, nem a te autód törik/sérűl, ne a tiédet lopják el, nem te kapod a csekket szabálysértéssért, nem te hordod 2 évente műszakira, nem te tankolod, stb...

pl: egy 3mft-os új hiteles kocsi mindent beleszámítva, 10 év alatt 10mft-ba van.

Amitt 10 éves korában max nagyon max 1mft-ért el tudsz adni. Akkor is buktál 9 mft-ot.

2017. ápr. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!