Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fizessem be vagy hagyjam...

Delayhack kérdése:

Fizessem be vagy hagyjam figyelmen kivül? A mai nap jött a postán egy hatósági főosztálytólközterület felügyelő (Nyiregyházai, egyei jogu város polgásmesteri hivatal) tól egy levél mely tartalmazza.

Figyelt kérdés
hogy szabálysértettem, 1 hónappal ezelőtt kocsival áthajtottam egy behajtani tilos kocsival kivéve engedéllyel táblán melyről a videó készült, egyébként többen is használák ezt az útszakaszt az átjáráshoz, óvatosan, 100 m utszakasz 5-tel lehet haladni, és nagy rövidités, egyébként 30.000 ft közigazgatási birságot szabdtak ki melyet 30 napon van módon befizetni, leteltével a a Közterület Felügyelet 1998. évi I. törvény 20 (4c) bekezdésének alapján köteles a közigazgatási hatósági rljárás meginditására

#büntetés #közigazgatás #közfelügyelő
2017. márc. 30. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
HA figyelnem kívül hagyod, akkor egyrészt komolyabb büntetésre (plusz eljárási költségekre) számolhatsz, emellett a már meglévö büntetés összege kamatozik és nemsokára igencsak komoly összegre rúg, amit utána végrehajtanak rajtad.
2017. márc. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Szemelyes kedvenceim ezek a kerdesek,amikor a kerdezo tudja hogy szabalytalankodott....meg is jött a birsag miatta,majd jön ide kerdezni,hogy befizesse vagy sem....hat tudod szerintem ne...meg akkor sem mikor majd a sokadik felszolitast kuldik.......majd maximum akkor kezdj el foglalkozni vele mikor mar atadtak behajtasra a dolgot es kb az eredeti birsag sokszorosat kellene kiköhögni.....
2017. márc. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Elkövetted a szabálysértést?

Ha igen, akkor fizesd be.

Ha nem, akkor kérj jogorvoslatot.

Ilyen egyszerű.

2017. márc. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fizesd be!Mindegy,hogy jogosnak érzed-e.Amúgy biztosra veszem,hogy az áthajtásoknak nincs következménye.Csak azért behajtani tilos,hogy jól megb...anak érte.Tanulsz belőle.
2017. márc. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én még 4 évvel ezelőtt kaptam 50ezres csekket, kötelező haladási irány elmulasztása miatt. Jobbra kis ívben kanyarodtam, ahol csak egyenesen lehetett volna menni. Tényleg ott volt a tábla. Az okát nem értettem, miért van ott tábla, de a szabálytalankodást elkövettem, így befizettem.


Aztán pár hónap múlva lekerült a tábla, és már lehet ott jobbra kanyarodni. De amikor én mentem még nem lehetett. Szóval szabályt szegtem. (amúgy BP, kiskörút - szóval forgalmas hely, gondolom nem én voltam az egyetlen, aki csekket kapott)



Tudom, Tarlós miatt kérdezed, de szerintem jobban jársz, ha befizeted.

2017. márc. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fizess!
2017. márc. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!