Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan indult ez a Smoke &...

Honnan indult ez a Smoke & Charm őrület?

Figyelt kérdés
Mióta lett menő a füstölő dízelautó? Kik találták ezt ki? Tele van a net ilyen képekkel meg viccekkel, de honnan jön ez az egész? Külföldön is van ilyen vagy csak magyar sajátosság?
2017. márc. 30. 20:07
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
72%
Amerikában a pickupok miatt él ez a jelenség, égig érő, kályhacső méretű kipufogó vég, ami kormol mint a kémény.
2017. márc. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
35%
Nem tudom, de alabb maradhatna mar, mert rohadt zavaro, hogy a tanmuhely parkolo tele van ilyen fustolo szarokkal, nem tudom mi olyan kiba**ott ji benne....
2017. márc. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

Amióta dízelautó van és a dízeltuning velejárója egy kevéske füst, azóta van. Az hogy erre még rádobnak direkt, hogy még jobban füstöljön az már más dolog. A benzines autókra is ráverik a repedt fazék dobot, hogy még hangosabban durrogjon. Ugyanaz a lökött brigád mind a kettő.


Itthon a S&C-ot ki alapította azt kérdezd meg a Facebook oldalukon, ott van ő is. 5-6 éve alapították ha minden igaz, de maga a dízeltuning meg a kormolás az az autókkal egyidős.

2017. márc. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
50%

Ja es a dizelekkel nincs bajom, csak direktvszetba***ak, hogy okadja a kormot.

2es voltam,

2017. márc. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
hát mert gondolom akik nagyon kimaxolják a kocsi teljesítmény ott már elég erős füst jöhet. Nekem is TDI-m van és chipes is de nem tolja a füstöt egyáltalán. Plusz üzemanyag lenne neki tolva akkor még egy picit lehetne erősebb de már akkor gondolom füstös lenne,ennyit nem ér.Nekem így a fogyasztásom is nagyon jó és nagyon jól megy is.Mikor írta a chipes nekem a szoftot akkor a jelenlegi beállításnál rákérdeztem hogy a kocsi bír e többet,a válasz az volt h igen,de kormolni fog,hát mondom akkor nézzük meg...picit érezhetően jobban ment viszont a visszapillantóban láttam a mögöttem lévő fényszórójában a szürke ködölést(nálam akkor sem fekete füst volt) de aztán előző beállítás maradt.Ja és akkor valami nagyon brutálul ment felül is 5000 fölé olyan gyorsan beforgott mint a huzat,amit ugye én nem szeretnék én max 4100-4200 nál váltok.
2017. márc. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
71%

Tegnap reggel láttam egy Focus II-t, ami még nem is a legalja pár szezezres árkategória. Úgy üvöltött benne a "tuc-tuc" zene, hogy majd szét esett a kaszni. Emellett 20"-os felnik voltak rajta egy vékony "gumihártyával" a felületen. A kerekek persze bután benyomva a kerékjárati ívbe. Egy szóval ránézésre az a tipikus hülyegyerek autó. TDCI motor volt benne. A piros lámpánál normál módon indult. Tehát közel sem padlógázzal. De úgy okádta a kormot, hogy a sorban a mögötte lévő nem sokat látott ki.

Én nem értem, hogy ez mire jó... Nekem is dízelem van, de az elős szemmel látható halvány kormolásnál azonnal rohannék vele a szervizbe. Az ilyet rákötném a saját kipufogója végére és ha tüdőzze! Azon kívül azt se értem, hogy az ilyen szinten kormoló kocsit hogy engedhetik át a műszakin.

2017. márc. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Úgy engedik át, hogy előtte visszarakják a gyári ECU-t és nem fog kormolni. Ugyanúgy benzinesnél is, hogy átmenjen a kiugró CO kibocsátással is. Vagy kifizeti zsebbe a haveri vizsgát. Ugyanúgy ahogy az összes többi boyracer autó megy át a műszakikon, függetlenül attól mi hatja.
2017. márc. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Azért nem mindegy, hogy a gyárilag 100ló körüli motor 400lovas teljesítmény körül már tol egy nagyobbacska kormot. (lásd shrek 1.9tdi 2-es golf) vagy az 1.6d-re ráhúzza az adagolót és nyer vele +2lovat, +0,5l fogyasztást, de legalább bármilyen gázpedálállásnál füstöl.
2017. márc. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
89%
Mindenütt van ez a kormolós fajta tuning, ahol van dízel autó. Magyarországon még csak nincs is annyira elterjedve.
2017. márc. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Itthon inkább a bontószökevény kormoló dízelek vannak és nem a tuningból eredő, mert nincs pénzük megcsináltatni meg minden pancs olajjal hajtották a csóróság miatt, de a szerencsétlen viszont még így is működik.


Nem annyira elterjedt a tuning verzió, itt ahol lakom 2db S&C autó van egy 3-as Golf meg egy A3 Audi, 1.9 mindegyik. Telematricázva, rajta a gázmaszk matrica is, a Golf kipufogóján még Wunderbaum illatosító is volt akasztva, fel is röhögtem rajta. Viszont egyik se kormol, szerintem még tuningolva sincsenek, tök átlagosan mennek. Ellenben repedt fazék benzinest sokkal többet hallok, látok, előznek le menet közben. Biztos, hogy sokkal több a tunerjóska benzines van, mint a dízel. Két fosszilis tüzelőanyaggal hajtott autónál meg csak az idióták rángatóznak azon melyik károsabb, egyik szilárd másik gáz halmazállapotú formában eregeti jobban.

2017. márc. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!