Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsont, vagy inkább valami mást?

Simsont, vagy inkább valami mást?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok 100kg/190cm. Legalább 10 éve vágyom egy motorra és most megtehetem, hogy megveszek magamnak egyet. Mivel ez inkább egy gyerekkori álom újraélése lenne, így inkább nem áldoznék rá sok pénzt, valamint nem tennék nagymotorra jogosítványt se, ezért a gyermekkorom kívánságát teljesítve vennék egy Simsont. Ami utamba áll az átlagon felüli méreteim és az, hogy egy hegyes vidéken lakom, ahová a mázsás testemet nem biztos, hogy örömmel felvinné egy simson.

Tudnátok hasonló motort ajánlani, aminek nem jelentene gondot a lejtők leküzdése murván egy mázsával a hátán?

Nem hinném, hogy évi 10-20 alkalomtól többször tudnék elmenni motorozni és azt se gondolom, hogy ez tovább tartana, mint 1-2 év. A legjobb lenne kölcsönözni valakitől, de mivel nemrég költöztem senkit sem ismerek, jah és a szereléshez se nagyon értek, legalábbis eddig nem nagy szükségem volt eme tudásom gyakorlásához.

Összegezve jó lenne nekem egy Simson? Nem lenne túl kicsi/gyenge? Vagy inkább ajánlotok valami más márkát? Jogosítványt nem gondolom, hogy hosszútávon megérné csinálnom.

Csak olyanok érdekelnek, amikért a rend őrei nem szólnak.



2017. ápr. 1. 00:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Hááát... A magasságod miatt minden segédmotoron kellemetlenül éreznéd magadat szerintem (de még a 125-ösökön is), a súlyod még elboldogul, de ha szoktál autót vezetni és mondjuk megszoktad a lendületes közlekedést, akkor eléggé lassított felvételnek fog tűnni pl egy gyorsítás.


Ha tényleg az a lényege, hogy gyerekkori álmok újraélése meg retro meg mittudomén, akkor vegyél Simsont. Sok jóra ne számíts, egyrészt túl vannak árazva, másrészt az ötödik-hatodik tizenéves "majd én megcsinálom, igaz nem értek hozzá" tulaj után kell velük foglalkozni bőven. Némi szerencsével lehet kifogni jó állapotú példányokat bácsiktól, igaz azok inkább Star-ok vagy Schwalbe-k.

Vannak szinte hasonló árban, mondjuk 20-30 ezer forinttal drágábban újabb váltós ötvenesek. Erősebbek, jellemzően megbízhatóbbak (ha nem valami Mekk Mester berhelte össze) és talán magasabb az üléspozíció, ami neked kényelmesebbé tenné a dolgot.

De elmenni és kipróbálni csak az útiköltségbe kerül tulajdonképpen.

2017. ápr. 1. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:

Én egy Piaggio NRG 50ccm robogót (nagytestű) vettem használtan. Nincs nagy igénye meg csak víz kell bele / olaj / benzin oszt mehetsz vele világul. Meg ilyen vegyes indítású rughatod is mint egy szimót meg gombbal is indíthatod. Én 178cm vagyok 80KG


Maximum 85km/h megyen csutka gázon, és elég hirtelen gyorsul 65km/h-ig


90e volt.

2017. ápr. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Valami nagytestű robogó. Az az emelkedőt/hegyeket is bírja.

Ahova a simson már egyben sem megy fel, ott a robogó még eléri a 30at.

2017. ápr. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

#3---->Neked sem volt még Simsonod vagy ha igen akkor valami leherélt szar..

Egy jó simson odaveri ezeket a pizzafutár-fűkaszákat,hidd el.

Csak ki kell ugye pucolni néha a kipufogót.

De mit csinál a parasztgyerek? Inkább eldobja a fojtást belőle "jóazúgy he"..

2017. ápr. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem volt simsonom, ha azt a kb 100at nem számoljuk ami volt 13-28éves koromíg. Adtam vettem őket, javítottam restauráltam.

Ne hasonlítsunk össze egy 3.4 lovas simsont egy akár kistestű 6.8 lovas honda dioval.

Mai napíg is felnézek a simsonra de nekem itt a hegyekben SAJNOS kevés.

28éves koromíg csak nevettem a robogókon. Majd amikor kipróbáltam ez elsőt DIO nem akartam elhinni, hogy jobban felkapaszkodik a 32%-os emelkedőn mint a 125 MZ TS.

Persze valami tuningra gondoltam, de nem mert minden robogó produkálja ezt.

Ahol a simsonokat vissza kell rakni 2-be ott a robogó képes 30-ról 60ra gyorsítani.

2017. ápr. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Simson fan havert elhívtam robogó túrára, adtam neki egy zip-et. Elmentünk hegyet mászni robogóval, lassan nem cross motor módjára.

Annyitt mondott, ne haragudj de f...om gondolta, hogy így mennek ezek a kis mákdarálók.

youtube on találsz piaggio zip vs sport kocsi, sport motor videókat.

Simsont tuningolhatnád, hogy úgy menjen. Éjjel-nappal, milliókból.

2017. ápr. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Jah kérem...könnyű 5 literes fogyasztással virgonckodni ezekkel a turmixgépekkel-folyamatos üveghangon..

Akkor inkább nem megyek hegyre fel 60-al csak 30-cal...XD

2017. ápr. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
3.5L + - 0.5L.
2017. ápr. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerinted simsonnal nem üveghangon mész? 60-nal óra szerint 80-nal? (hosszú úton, legfelső fokozatban).


Nem fikázom a simsont, mert az életemet megalapozta ano. De tény, hogy a robogók jobban, hibamentesen mennek. Ja és több 30 vagy közel 30 éves robogóm is volt, teljesen gyári állapotban.

2017. ápr. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Azért hülyeséget ne beszéljünk már, hogy a simson jobban megy, mint a robogó. Nem megy jobban, egy 50-es simsont egy 50-es robogó lövi, ahogy a 70-es simsont a 70-es robogó szintén. Hegymenetbe meg szintén jobb, pl ott a jópár évtizedes Vespa, amivel az olaszok nem az Alföldön motoroztak/motoroznak. Ezek a mai Aprilia, Gilera robogók pedig már messze erősebbek mint a simsonok, fogyasztásra meg nem esznek többet.
2017. ápr. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!