Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kedves Fórumozók! Egy 1996-os...

WallStreet kérdése:

Kedves Fórumozók! Egy 1996-os évjáratú Renault Megane slusszkulcsával lenne problémám. Nem működik a kulcsban az infra, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Több műszerész is megpróbálta megjavítani a kulcsban lévő panelt ám minden próbálkozás sikertelennek bizonyult.Legutóbb amikor vissza kaptam a kulcsot egy műszerésztől,semmi jóval nem kecsegtetett.Azt hozzá kell tennem,hogy a kulcs olyan állapotban volt,hogy se az infra se a Led és a nyomógomb se működött,sőt a gombot le is kellett cserélni.Itthon szántam rá egy kis időt és elkezdtem forrasztani a panelt,azt már elértem,hogy a Led ismételten világít gombnyomásra de az infra továbbra is halott.Esetleg tudnátok nekem adni olyan ötletet,tippet,vagy tanácsot adni vagy akár videót is küldeni a típus kulcsáról ami hasznos lenne,vagy akár sikerülne is megjavítani az infrát.Már őszintén nem tudom miként is lehetne újra forgalomba hozni a kulcsot.A válaszokat előre is köszönöm.

2017. ápr. 1. 18:51
 1/4 Zzzoli ***** válasza:
35%

Nem igazán érthető hogy miféle infra van a te kulcsodban!

Én még infrás kulcsot nem láttam, de ettől még lehet.

A többi autóéban egy ugrókódos, rádiópanel van, meg az indításgátló chipje.

Szakszervizben tudnak neked helyette, de újat, nem olcsó!

2017. ápr. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
[link] Erről a panelról lenne szó,van benne egy Led ami pirosan világít és az infra,illetve a lámpája.
2017. ápr. 1. 19:34
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most Zzzoli tanul valami újat: Igen a Megane, Scenic és Laguna első szériájának infrás kulcsa volt.


Kérdező, van ezekre a kulcsokra szakosodott szerviz, és akár új vagy használt de működő kulcsot is meg lehet tanítani.


Mellesleg az infra LED-et ellenőrizted már? Ha a telefonod kamerájával nézed akkor villog gombnyomásra? A polaritása rendben? Mert ha fordítva van beköve, akkor nem működik. Ha polaritás helyesen rákötsz egy ceruza elemet, akkor világít az infra LED?


Még valami: a kapcsolónak két érintkezője van, az egyik a visszajelzőt kapcsolja, a másik az infrát. Ha a visszajelző jelez, még nem biztos, hogy jó a kapcsoló.


Az egyik szerviz:

[link]

2017. ápr. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen kipróbáltam a kamerás dolgot is,de semmi.. Köszönöm a válaszokat hasznos volt és sokat segített.Ma beszéltem az általad belinkelt szervízzel.Kb 6-7 ezer forintért javítja meg a kulcsot.Nem akarok már igazából laikus és hozzá nemértő fejjel belekontárkodni,inkább rábízom egy szakemberre :) Még egyszer nagyon szépen köszönöm.
2017. ápr. 2. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!