Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 5-10 liter uzemanyag tárolása...

5-10 liter uzemanyag tárolása az autó csomagterében hatóságilag tilos?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 2. 00:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Szállítani nem tilos, a tárolást passzolom az lehet nem engedélyezett.
2017. ápr. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha kérdezi a rendőr azt mondod most vetted a kúton....


Egyébként meg az ADR írja le pontosan, magánszemély, személyautóban 240 litert vihet, 60 literes kannákban maximum.

Olyan munkakörben dolgozó vihet 999 litert, maximum 450 literes kannákban.


Az ADR még azt is leírja a házadban mennyit tárolhatsz, nyilván mindenki le fogja szarni nagy ívben, max akkor nem ha a szomszéd feljelent.

Volt itt kérdés még régebben, hogy valaki tárolgatni akart köbméteres műanyag tartályban gázolajat hátha később drágul és akkor ő jól jár, meg kevesebbet kell a kútra is elmennie, mert pár fordulóval meghozza 240 literes tételekben.

Jó nagy marhaság, gondolom nem kell ecsetelni és még tilos is.

2017. ápr. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
AZ ingatlanon való tárolást a tűzvédelmi törvény írja le, nem az ADR.
2017. ápr. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mivan? Törvényesen nem tarthatok magamnál 10 liter tartalék benzint? :o
2017. ápr. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tarthatsz, de senkit nem érdekel. Meg lakóingatlanra írja, tehát garázsban lehet több ezek szerint, viszont ott írja, hogy betonozott, tehát nem földes aljú fészer.

Még az a szerencse, hogy senki nem érdekel. Mondjuk nekem csak 5 liter van a fűnyíróhoz meg egy 5 literes a kocsiba, nem tartok 20 literes fém kannát. Ahhoz fizetés is kéne, hogy meg tudjam tölteni....

2017. ápr. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én általában így tavasszal el szoktam menni a benzinkútra és a kis 5 literes műanyag benzines kannámat meg szoktam tölteni. Beteszem a csomagtartóba és hazahozom. Otthon a garázsban töltök belőle a fűnyíróba, pár deci megy bele egyszerre, a többi meg megy fel szépen a polcra. Őszig apránként elfogy az 5 liter.

Évek óta így csinálom. Sosem még csak eszembe se jutott, hogy ez illegális és jogszabályt sértenék vele.


Ehelyett egy deci benzinért (amit egy alkalommal fűnyírásra egyszerre elhasználok, ki se adnak ennyit, 2 liter a minimum) kilométereket kéne gyalogolnom, majd kézben hazazarándokolnom vele, azonnal bele a fűnyíróba és addig berregtetem, amíg ki nem fogy. Majd következő héten ugyan ezt kéne eljátszanom? (Még csak azt se tudnám megoldani, hogy az autóm tankjából lefejtem azt az 1 decit, mert az gázolajjal megy.) Ez mennyire életszerű, hogy a törvénytisztelő állampolgárok így csinálják kis hazánkban? :)

2017. ápr. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6: Nem tudom az általad leírtak mennyire életszerűek, viszont az elég életszerű, hogy az emberek általában nem ismerik a különböző szabályokat, ahogy te sem. Az OTSZ 20 liter benzin garázsban tárolását megengedi :)
2017. ápr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!