Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Octavia 1.4 Tour mennyit...

Skoda Octavia 1.4 Tour mennyit fogyaszt?

Figyelt kérdés
Szolidan közlekedve, vegyes használattal (5 km város, 5 km országút) vajon ellehet 7 literrel járni vele? Gázt érdemes belerakattatni? 2008-as autó.
2017. ápr. 5. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:
A kérdés szempontjából teljesen mindegy hogy dízel vagy benzin(?!), de egyébként el lehet járni 7 liter alatt is vele ha nem tégla van a pedálon.
2017. ápr. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csupan azert mert kicsi a motor ne vard hogy fogyasztasi rekordokat fogsz vele dönteni,tekintve hogy egy nagy batár kasznit meg nagy tömeget kell mozgatnia.
2017. ápr. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
7 fölött fog kajálni, mert harmat gyenge az az 1,4-es motor. Bár 5km várost és 5km országutat megúszol 1 literből.
2017. ápr. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amikor én kérdeztem, nekem azt mondták, hogy ilyen rövid utakra nem érdemes gázosítani.


A fogyasztás pedig nagyban függ a terheléstől.

1, Egyedül fogsz utazni, netán többen, akár sok csomaggal?

2, Nagypapás vagy boyracer-es a vezetési stílusod?

3, Sík terepen vagy dimbes-dombos tájon visz az utad?

4, Klímát mennyit használod?


Ezen pontok függvényében több literes az átlagfogyasztás szórása, ahol a 7 literes átlag a haranggörbe bal szélén található.

Ezzel a magyarázattal némiképp ellent mond a német statisztika:

[link]

Amit azért a helyén kell kezelni: ide többnyire azok töltik fel az adatokat, akik spórolósak, tehát nem reprezentatív a statisztika, pláne nem a magyarországi szokásokra nézve. Azt viszont alátámasztja, hogy el lehet gurulni hét literből.

2017. ápr. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekunk egy Golf van 1.4 motorral, szerintem sokkal nem konnyebb, mint az Octavia. Mivel rovid a tav, gyakorlatilag be sem fog melegedni teljesen az auto. Az en tapasztalatom az ilyen rovidebb hideg motorral megtett utakon inkabb 8-9 liter kozott.
2017. ápr. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!