Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hőgomba vagy a termosztát?

Hőgomba vagy a termosztát?

Figyelt kérdés
1.5ös benzines autóm van, egyik reggel vettem észre hogy a vízhőfok mérő a műszerfalon nem indul meg, meg se mozdul, indításnál is még csak se rezzen. Mindegy mennyit megyek az autóval ott marad vízszintesben. Pár km után mikor már bemelegedett a motor megnéztem és a hűtőventillátor a vízhűtőnél nem kapcsol be. Biztosítékokat is megnéztem hátha maga a mérő rossz, de nem. A hőgombára gyanakszok csak előtte körbe kérdezek hogy ha a termosztát a rossz akkor ugyan ennek a jelenségnek kéne eljátszódnia?

2017. ápr. 6. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen autó?

Nálam a venti csak dugóban ill. nyáron kapcsol be (2107).

Lehet, hogy csak a hőmérő műszered rossz vagy kontaktos valahol.

2017. ápr. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A hűtőventilátor nem kapcsol be csak ha túllépte az üzemi hőmérsékletet a hűtővíz. Pár km alatt erre nincs esély, főként hogy menet közben a menetszél hűti a rendszert.

Ha a termosztát a rossz, akkor két lehetőség van:

1.) Nem nyit ki és túlmelegszik a motor, de a hűtőben hideg vagy langyos marad a víz.

2.) Állandóan nyitva van és nehezen melegszik fel a motor, kevésbé hatékony a fűtés, megnő a fogyasztás.


Ha a vízhőfok jelző nem működik, akkor vagy nem kap tápot, vagy rossz a mérőóra, vagy rossz a jeladó (hőgomba). Ez a jeladó a motoron van és semmi köze a ventilátorhoz, amit a hűtő alján lévő hőgomba indít el.


Keresd meg a titkos típusú autód motorján a hőmérséklet jeladót, húzd le a vezetéket és érintsd hozzá a motor fém részéhez. Ülj be, adj rá gyújtást. Ha a mutató kilendül végállásig, akkor minden bizonnyal a jeladó rossz.

2017. ápr. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia! Daewoo nexia 1.5 1997 (opel motoros)

Ismerősöm megpróbálta kifektetni a mérőórát azzal, hogy rövidrezárja a gombát hátha megmozdul de még úgyse semmi

2017. ápr. 6. 17:55
 4/4 A kérdező kommentje:

2. válaszoló


Az autó ugyanolyan tempóban melegszik mint korábban mostanában persze nem adok rá fűtést de reggel kipróbáltam 4-5km után már ontotta a meleget. a fogyasztás nem változott

2017. ápr. 6. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!