Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autóval járok jobban?...

Melyik autóval járok jobban? 1.9 PDTDI Passat vagy GOLF-4?

Figyelt kérdés
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, hasznos tanácsokat. Autó vásárlás előtt állok, ezzel a motortípussal szeretnék vásárolni mert jót hallottam róla. Érveket és ellenérveket is örömmel fogadnék a két autótípus között. Árban gyakorlatilag megegyezik a kettő. 2003 vagy utáni évjáratokról van szó. 1 millió Ft körül. Köszönöm!

#dízel #golf #Passat #PD-TDI #turbódízel #golf IV. #adagoló porlasztó
2017. ápr. 9. 14:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Passat nagy, kényelmes, nem ráz nem ugrál stabil, a golf ennek az ellen tétje.
2017. ápr. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
pd tdi-ről kitől hallottál jót-? csak azért mert én csak rosszat hallotam róla. Pontosabban egyszer az egyik cimbim vett egy 1,9pd tdi borát akkor azt mondta szuper, aztán fél év mulva amikor el akarta adni nekem akkor is azt mondta hogy milyen szuper. Azért én inkább nem vettem meg.
2017. ápr. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2-es

A PDTDI motor a legjobb vétel a használt dízelek közül, de mindegy.

Amúgy nem egy kategória a két autó, a Golf kisebb, a Passat nagy dög, de nagyon kényelmes, hátul hatalmas lábtérrel, stb. Ami nagy különbség műszakilag, hogy a Passatnak már soklengőkaros futóműve van, és nagyon nem szereti a rossz utakat. Egy lengőkat 10 ezer forint, és csak az első két keréknél 10 db lengőkar van :) De mondjuk megéri, mert az úttartása nagyon jó. Egyéb dolgokban megegyezik a két autó, mondjuk az még a Passat mellett szól, hogy elterjedt benne a 131 lovas PDTDI, míg a Golfban ez nagyon ritka, inkább a 101 lovas van elterjedve, ami nem épp olyan erős, de elég mindenre.

2017. ápr. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És honnan lehet tudni, hogy egy vétel jó vétel vagy rossz vétel? Úgy értem, honnan tudni, hogy időben ki volt cserélve minden ami elromlott elkopott vagy szärtak rá, és egy romhalmazt veszek meg ami gyakorlatilag pénznyelőként fog működni nekem? Nagyon nehezen kuporgattam meg több év (!) alatt a rávalót, egy nagyon nagyon megbízható Astrát cserélnék le, ami a büdös életbe nem hagyott cserbe és mindig indult azonnal a legnagyobb hidegben is. Félek, hogy ilyen megbízható autóm esetleg már nem lesz. Ezért próbálok érdeklődni. Azért biztattak sokan, hogy PDTDI passatot vagy motoros autót vegyek mert hogy az megbízható. Mások épp lebeszélnek mert hogy túlbonyolított az egész hiába a jó mérési és teljesítmény adatok. Hol az igazság? Wartburgot csak nem veszek!
2017. ápr. 9. 17:00
 5/10 anonim ***** válasza:
Sima TDI a legmegbízhatóbb motor.
2017. ápr. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"És honnan lehet tudni, hogy egy vétel jó vétel vagy rossz vétel?


Onnan hogy nem a kínálat aljáról válogatsz.


Illetve ha egy 1.9pd motor túlbonyolított akkor neked valami 1.6d amit érdemes nézned dízel vonalon.

2017. ápr. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igazából az 1.8 turbó benzin is szóbajöhet, az 1.9 PDTDI nem a működése miatt bonyolult hanem az elromolható alkatrészek és a teljes rendszerleállást okozó lehetőségek miatt. Ennek ellenére mégis a legjobbakat a 1.9 PD-TDI-ről hallani megbízhatóság tekintetében. De mi van ha belefutok olyanba amit drágán veszek meg és utána egy pénznyelő lesz mert nem tartották karban, nem cserélték időben rajta az olyan dolgokat ami nyilván elkopik egy 400 ezerről 200-ra visszatekert Passatban, ami ugyebár 600 eKm-rel is nagyon jó autó ha karban van rendesen tartva időben. Csak a magyar hiszi, hogy 200 körüli óraállás még jó a 400 már nem. Tanács?
2017. ápr. 9. 19:02
 8/10 anonim ***** válasza:
sajnos a használt autó zsákbamacska, 1.8 benzin az igen strapabíró és sokkal sokkal olcsóbb javítani mint a pdtdi-t én is azt használom már 10éve.
2017. ápr. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Rossz a gondolatmeneted kérdező, egy autóra mindenképpen rá kell fordítani egy bizonyos összeget vétel után, akár drága alkatrészeket is kicserélni, ahhoz, hogy tényleg jó és megbízható legyen. Akkor is, ha Astra, vagy Swift, Passat, Audi A8, vagy bármi más.
2017. ápr. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De nincs olyan gondolkodású eladó mint én? Mert én tényleg becsülettel úgy cseréltettem mindig kopó alkatrészt az autómon hogy biztosan jó és tuti műszaki állapotú legyen. Más nincs ezzel így, aki egyszer csak el akarja adni az autóját? Ami úgymond, tényleg "saját magamnak" típusú állapotú?
2017. ápr. 10. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!