Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő autónak Opel Corsa a...

Kezdő autónak Opel Corsa a legjobb? Városban és autópályán is kéne. Mit ajánlanátok? Németo.

Figyelt kérdés

[link]


Ez az amit találtam és a legkevesebb a fogyastása,bár nem tudom igaz-e,mert szinte az összes többi Opel Corsa 1 l-rel többet eszik.

Fiat Punto-t is néztem, de sokat olvastam,itt is, google-ben is,meg ismerős is lebeszélt róla.

1000cm³-s elég ilyen utakra? Autópálya + város. Mivel kezdő vagyok,picit félek,és gyorsan vezetni ugysem akarok. Talán ez azért fogyaszt ilyen keveset mert ECO?



Ha szerintetek más ideális kezdő autónak azt is megirhatjátok. Wv is tetszik, de többet fogyasztanak. Francia autók abszolut nem jönnek be. Skodák is tetszenek, Fabia, Octavia.


Ez a Fiat tetszik, viszont ha nem olyan jó,akkor inkább nem kell. [link]


Színben nem tudom milyen az ideális,mert feketére azt mondják h nem jó.



2017. ápr. 10. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

1000 köbcentis motor nem igazán való autópályára.

Városban semmi gond vele, de a pályára erőtlen, gyenge.

Nem kell száguldozni, de haladni kell, és a kis motor erőlködve cipeli a xasat, jelentős többlet fogyasztásra számolj, később pedig bosszantani fog, hogy kevés az erő a lendületes előzésekhez, örülsz, ha a kamionokkal tudod tartani a tempót

2017. ápr. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Ez is meg fog enni 6 litert, ha 100-nál gyorsabban akarsz vele menni.

Én ilyen árban, már normálisabb autót néznék. Amivel mondjuk lehet közlekedni is autópályán Bár kérdés, hogy mennyit mennél autópályán. Mert ha egy hónapban egyszer mész fel, amúgy meg városban használod, akkor oké lehet.


Használtautó vásárláskor meg a színt felejtsd el, mint szempont, főleg ha 15-20 éves autókat nézegetsz.

2017. ápr. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Az valóban fontos szempont, hogy milyen időnként, is mennyit mennél autópályán.

Rendszeres autópályázáshoz, főleg, ha ráadásul hosszabb utakról van szó, nem ártana legalább 1.6-os motor... kisebb igénybevételekhez kisebb is elég lehet

A másik felvetődő kérdés, hogy a németországi autó vásárláshoz, behozatalhoz van-e megfelelő kapcsolatod.

15 év körüli kis autót 2000 euro körüli áron nem biztos, hogy érdemes kintről hozatni.

Ki kell menni érte, utazgatni, haza hozni, honosítani...

Annyi pénzért már itthon is találsz elfogadható állapotú autót. Természetesen jól meg kell nézni a portékát, de ez kint is érvényes, ott is vannak török, délszláv "németek".

Az említett Skodák (Fabia, Octavia) is érdemesek a figyelmedre.

2017. ápr. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Ha Skoda, akkor inkább fábiát. 600-ért nem nagyon találsz jóféle 1.6-os octaviat, az 1.4-es meg... Jah.
2017. ápr. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
nem akarok tul parasztnak tunni, de szerintem 1.6 alattiak nem autok max dodzsemek. Volt nemreg egy 1.4-esunk a viz kivert tole... Mire jok? Még varosba se, es kb ugyanannyit fog enni, autopalyan meg plane benzineskent. Nezz egy legalabb 1.6-os focust, ami kb 100LE, hidd el, nem fogod megbanni. Nem a leglassabb, de nem is a leggyorsabb, a nejem is kezdo, neki volt az 1.4-ese az 1.6 elott, meg o is azt mondta, hogy taliga, mi lett volna egy 1.0, 1.2-es motorral...a mostani fordjaval teljesen elegedett.
2017. ápr. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!