Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alapjáraton zörög a kuplung!?

Alapjáraton zörög a kuplung!?

Figyelt kérdés

Problémám lenne a kuplunggal: bemelegedett motorral, alapjáraton ha nem nyomom a kuplungot akkor fura zörgő hangot hallok. Éredekes még, hogy ez a zörgő hang erősödik, ha szintén alapjáraton pl bekapcsolom a hátsó ablak fűtést vagy elkezdem felhúzni az elektromos ablakot ilyenkor a fordulat is picit visszaesik, Természetesen kinyomott kuplungnál nem jelentkezik a zörgő hang.

Ja és ez egy benzines Clio.

Valaki találkozott már ilyennel?



2017. ápr. 10. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Remélhetőleg csak egy gagyi kuplungtárcsa, és a rugók zörögnek benne. Nekem is ilyet csinál az öreg dízel vackom.

Bár az enyém még olyat is tud, hogy a hátramenet fogaskereke hozzáér a váltóházhoz.

Eléggé zakatol alapjáraton, kb mintha szét akarna esni, de ettől függetlenül ugyanígy elmegy még 500e km-t legalább.


A nyelestengely csapágynak nem tudom milyen hangja lehet, sokan azt emlegetik még, ugyanilyen zakatoló autónak a kiszedett váltóját megnéztem, és állt, mint a cövek a nyelestengely.

De pl egy ladánál nagyon lötyögött, annak nem volt hangja.


Kuplungtárcsára tippelek, ha zavar, tegyél bele gyárit, at biztos nem szól.

2017. ápr. 11. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hülyeséget írtam, a ladáknak a főtengelyben volt egy csapágy, ami megvezette a nyelestengelyt.

Rég volt már....

2017. ápr. 11. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Még a nyelestengely csapágyat is emlegették. Csak azt nem értem mi köze van ennek a motorhőfokhoz, hidegen sose hallom. Meg hogy miért erősödik a zaj, ha valami elektromos fogyasztót felkapcsolok.
2017. ápr. 11. 05:38
 4/4 anonim válasza:
Sikerült megoldást találni? Ugyan ebben a helyzetben vagyok.
2023. aug. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!