Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Focus 1.6 TDCI időnként...

Ford Focus 1.6 TDCI időnként jelez az összes hiba és csak alapjáraton megy, majd magától megjavul. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Elvittem egy szerelőhöz. A következő hibákat olvasta ki és törölte:gázpedál érzékelő,kuplung jeladó,féklámpa kapcsoló,immobilizer hiba,komunikácios hiba az IPC modullal. Gázolaj szűrőt cserélt. Épp hazaértem mikor újra előjött a hiba, ami időnként magától elmúlik,hol égve marad a motor hiba jelző hol nem. Ilyenkor ha leállítom a motort, nem indul az önindító sem. Majd egyszer csak beindul és megy. Ha nem állítom le és megyek vele újra jön a hiba és csak alapjáraton megy. Az akku test kábelt már ellenőriztem. Valószínű csak valami kontakt hiba lehet mert a motor ha megy jól húz és a hangja is jó. A márkaszervizben egy kódkiolvasás kb 10 ezer. Van e valakinek ötlete mi lehet a gond és hogy hova vigyem.(Az is szempont, hogy közel legyen mert így közlekedni rémálom. Újpesten lakom.) Beszéltem egy másik szerelővel aki találkozott hasonló problémával és műszertag cserével megoldódott ami kb 180 ezerbe! került.

#féklámpakapcsoló #Gázpedál érzékelő #Kuplung jeladó #immobilizer hiba #komunikációs hiba #TDCI motorhiba #márkaszerviz vagy maszek
2014. jan. 12. 14:29
 1/3 anonim válasza:
Szia! Az Én Focusomnak is ilyen problémái vannak! 2 szerelőnél is jártam, de nemtudtak segíteni. Ha esetleg jutottál valamire légy szíves írd meg.
2015. márc. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Hali!

Ugyanez a problémám. A szerelő talált 3 gyanús (laza, oxidált) testpontot,de ma újra csinálta. Egy igazi szaki nem ártana.

2016. márc. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A műszeregységben volt rosszul beforrasztott csatlakozó, ami a CAN buszra volt kötve. Nekem is mondták a cserét, de én inkább vittem buherátorhoz.
2016. júl. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!