Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alapjárat állításnál melyik...

Alapjárat állításnál melyik csavart tekerjem a karburátoron?

Figyelt kérdés

Dellorto PHBN karburátor,ha magas az alapjárat a képen látható középső csavart tekerjem vagy azt ami kicsit srégen áll?

Kép: [link]


Illetve szerintem kicsit sok benzint kap a gép.Ilyenkor hogyan kellene beállítani?



2017. ápr. 11. 21:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindkettőt tekerni kell, a srég szerintem a levegőcsavar a másik meg az alapjárat (de erre nem vennék mérget). Először a levegőt beállítod "gyári" értékre, ez MZ karburátoron pl. teljesen be, majd 2 fordulatot kicsavarni, aztán addig csavargatod a másik csavart amíg stabil alapjáratot kapsz.


A benzinmennyiséget meg úgy tudod állítani, hogy szétszeded, van benne egy kis dugattyú, akit a gázkar mozgat (meg fogod találni mert a bowden közvetlen oda csatlakozik), és abban van egy kis tű (részterhelés tű vagy súbertű). Ezt engedd 1-el vagy 2-vel lejjebb, MZ-n a gyári beállítás felülröl a 2. rovátka.

A te karbid gyári adatainak meg valahol utána tudsz nézni szerintem a neten, az MZ-s adatok csak tájékoztató jellegüek :D

2017. ápr. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2017. ápr. 13. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!