Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2015 decemberben vettem egy...

2015 decemberben vettem egy BMW-t amely 2009 03. havi. Km 164.230 gyártású, a kocsi németből hozott volt, névre írva. Hogyan adjam el a kocsit?

Figyelt kérdés

A behozatalt bonyolító ismerős azt mondta elektronikus szervízkönyve volt, tehát szervízkönyvet nem kaptam, azt későbbre ígérte szóban. Később kiderült, hogy a vásárlás előtt 2014 decemberben volt benne 299. 000 km, a BMW kiadta a szervízmúltat részemre.

Mindezek figyelembe vételével hogyan adjam így el a kocsit?

Beszéltem ügyvéddel, aki azt mondta hogy csak a német eladót tudom feljelenteni de nagyon kevés sikerrel.

Az okmányiroda szerint a kocsi az első műszakin amikor megjelent, - ekkor még nem nálam volt - 163500 km volt benne a fotó szerintA kocsi nagyon jó műszaki és esztétikai állapotban van, de hogy adjam el szervízkönyv nélkül? Most csak 8 éves a kocsi és nem szeretném ha feljelentenének egy adás-vétel után.

Ráadásul a BMW szervíz az új tulajnak is kiadja a szervízmúltat és a km óra állást is.

Csak azt ne írjátok hogy öljem meg azt a szemetet aki behozta hisz szinte biztos hogy ő állíttatta vissza valakivel műszaki vizga előtt a km óra állást.


Nem tudom mi lenne a legjobb megoldás. Most van benne kb. 190.000 km


Köszi mindenkinek a normális válaszokat!



#Németország #BMW #autóbejozatal
2017. ápr. 13. 17:44
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsi 2009 03. havi gyártású
2017. ápr. 13. 17:47
 2/10 crudy ***** válasza:
36%
Amm ha jol ertem csak az a baj h nincs szervizkonyve es nem valos a kilometerora allasa. Hat ezzel semmi baj nincsen. Moat ep harom auto van nalam es ebbol csak az egyiknek van szervizkonyve, a az egyiknek meg nem titok h tekert az oraja. Amikor autot vasarolunk mindig benne van h nem valos a kilometer allas. RENGETEG autot latok aminek egyertelmu h tekert az oraja. (2002es bmw 190ezerrel...) A szerviz konyv megint ilyen. Ha jol tudom de erre nem eskudnek nem kotelezo h legyen neki az eladashoz.
2017. ápr. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Triplán szívás.

Egy: Jobb elmondanod hogy mennyi lehet a valós km állás mert ha más is lenyomozza a múltját akkor téged jelent be mint óratekerőt.

Kettő: Már megvételkor sem ért ezek szerint annyit a több km miatt és most még kevesebbet ér.

Három: Ahogy annak idején te is - most mások is külföldről hoznak inkább ilyen autót. Ezért majdnem lehetetlen vállalkozás lesz eladni ezt az autót. Hacsak nem adod még annál is olcsóbban mint amennyit 300-400 ezer km-rel érne.

Ezek szerint annyit tehetsz hogy nagyon olcsón próbálsz megszabadulni tőle és mindent szépen leírsz a hirdetésbe. Megfelelően olcsó árért lesz aki megveszi majd. De vigyázz nehogy kereskedőnek add el mert az képes lesz átverni vele egy vevőt és ha az a vásárlás után néz utána (ahogy te is) és rájön a turpisságra akkor megy a kereskedőhöz panaszkodni az pedig azt fogja mondani hogy nem tudott az óratekerésről és rád fogja fogni hogy te azt elhallgattad. Ebben az esetben már négyszeresen szívnál az egésszel.

2017. ápr. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire lehetséges megoldás, én a következőt tenném: feljelentést tennék ismeretlen tettes ellen az óratekerés miatt. Esélytelen, hogy elkapják, hogy ki volt, de talán nem is lényeg. A rendőrség lezárja a nyomozást azzal, hogy tettes ismeretlen. Erről kapsz egy papírt. Amikor eladod, közlöd az eladóval, hogy mennyi volt a BMW szerint az általuk ismert legutolsó km, közlöd, hogy mennyi volt, amikor megvetted, hozzácsapod a feljelentésről és a nyomozás lezárásáról készült jegyzőkönyvet az adásvételihez (akár bele is lehet írni ezeket), és a most bennelévő km meg adott. Így te tájékoztattad a vevőt a valószinű óraállásról (minimum 330e ha jól számolom, de lehet ez 370e is, ha az 2014 dec-2015 dec között is belerakták az évi 40e-t), ő téged nem tud perelni, mert neked van papírod arról, hogy nem te voltál (rendőrségi jkv). Én úgy gondolom, hogy jogilag ez így rendben lehet eladásnál, mert nem vered át a vevőt. De nem vagyok autójogász. Feljelentés helyett nem tudom, hogy jogilag rendben van-e például egy közjegyző előtt tett nyilatkozat ugyanarról, hogy te vásárlás után tudtad meg, hogy vásárlás előtt tekerve volt az óra.
2017. ápr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nagyon jókat írtatok!
2017. ápr. 13. 19:16
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Tulliheged az egeszet. Hirdesd meg es ird bele, hogy alighanem tekert az ora, de barmikor bevizsgalhato, mert kiváló az állapota. Nyilvan az arat igazitanod kell a km futáshoz. Ennyi.
2017. ápr. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

04-13 19:23


na ja, csak Magyarisztánban 10ből 9 ember km-t vesz nem állapotot... sajnos...

2017. máj. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7: Az óraállásnak nagy szerepe van az autó értékében. Nem feltétlenül az állapotban. Ha sok km van benne de visszatekerték akkor becsapnak nem is olyan kis összeggel ami bűncselekmény az elcsalt értéktől függően. A legtöbben azért tekerik a km órát mert keresni akarnak egy autón és ezek főleg azok akik üzletelnek és adják és veszik a kocsikat.

A magyar ember el van már kényeztetve és nem csak hogy km-re megy de arra is hogy az autón lehetőleg egy karcolás se legyen. Azt akarja hogy legyen szalonállapotban még 5-10-20 évesen is az az autó. 5 éves makulátlan autó se létezik. Csak a magyar elhiszi hogy egy 15 éves dízelbe lehet 50-100e km és hogy egy 5-10 autónak még karcmentesnek kell lennie. Az óratekerés és a festékkel ráködölés csodákra képes és bármiből lesz makulátlan. Az első felszereltebb szervizig ahol kiderül hogy háromszor annyit futott az az autó már Németországban és a harmadik autómosásig amikor is lejön a sérülés és karceltüntető kencefice a fényezésről.

2017. máj. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szerintetek mi a legjobb megoldás összegzés képpen? A nagy gond az az hogy nincs szervízkönyve. Ha a BMW kinyomtatja az elektronikus szervízkönyvet egy 20-asért akkor lesz 2014 decemberig szervíztörténetem.

A műszaki állapot az viszont tényleg nagyon jó és az esztétikai is

2017. máj. 7. 12:13
 10/10 crudy ***** válasza:
A legjobb megoldás az, hogy beárazod állapot alapján de mint ahogy írták, vállalod h átvizsgálják egy szervizben.
2017. máj. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!