Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » F astra, Cseréltem benne,...

István197406 kérdése:

F astra, Cseréltem benne, termosztátot, jeladógombát, hőgombát, ki lett tisztítva az egész hűtőrendszer, és a vizem mindig 98-100 fokon mozog. Az olaj tiszta, a víz nem olajos. A ventilátor bekapcsol, de 5 másodperc múlva ki, utána megint be, valaki?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 14. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Az f Astráknál már elég magasra van rakva a hőfok az elődeihez képest, ugyanazokkal a motorokkal. Rájöttek, hogy túl sokáig bírták.

Rakj bele kisebb hőfokon nyitó termosztátot, meg alacsonyabb hőfokon kapcsoló gombát.

Az elődökön még valahol 86 fokon nyitottak, kapcsoltak be.

2017. ápr. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Felejtsd el. Nem hülyék a mérnökök, az mégüzemi hőfok, pont akkor lenne baja, és fogyasztana kicsit többet, ha nem bele való, hanem alacsonyabb hőfokon nyitó termosztátot raksz bele.


A gyakori ki-be kapcsolgatás valszeg a hőgomba baja.

2017. ápr. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Még a hőfokrol annyit hogy kb 2 hete még 90-95fokon volt a vizem.Hirtelen lett 98-100 fok.Arra is gondoltam nem e hengerfejes ,de nem fogy a vizem se,olaj tiszta,viz tiszta.Attol még lehet hengerfejes?
2017. ápr. 15. 06:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha hengerfejes, az nagyon hamar ki fog derülni. Olajbeöntőnél capuccino-hab, kiegyenlítőtartályban szintén olajos-vizes trutyi, végső stádiumban gázadásra kőkeményre fújja a vízcsöveket.
2017. ápr. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hideg motornál nincs buborék a kiegyenlítő tartályba,de viszont a fűtőradiátort le kötöttem a renszerröl és olyan mint ha 95 foknál megált volna a melegedés.Nem tudom hogy az volt e a ludas mert járó motornál az utastérben a radiátorbol bugyogó hang jött,a kiegyenlítő tartálybol meg semmi.lehet lukas a fűtőradiátor?de vizet nem találok az utastérben.valaki?
2017. ápr. 16. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!