Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy dízelautó működne nem...

Egy dízelautó működne nem használt étolajjal?

Figyelt kérdés

Mondjuk megyek az Isten háta mögött, mindjuk Ukrajnában és egyszer csak kifogy a gázolaj. Nincs a közelben benzinkút, csak egy kisbolt. Ha veszek a kisboltban étolajat és beletöltöm, akkor menne vele?

Lenne eltérés egy mai CR és egy ezer éves örvénykamrás között?


2017. ápr. 15. 16:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egy ezer éves igen. Egy modern nem.
2017. ápr. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Egy új autó elég hamar leállna :D

Egy régi menne vele jelentős teljesítményromlással...


Oroszoknál régen nagy divat volt a mindenevő-diesel, persze nem személygépkocsikban...

az mindennel elment ami éghető

2017. ápr. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%
Ha kifogy akkor már hiába öntöd bele. Fel levegősödik. Szerelőhöz kell vinni.
2017. ápr. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó hol hallottad ezt a baromságot???

Érdekes én is fogyasztottam ki egyszer a kocsimból a naftát és nem szerelő kell hanem egy jó akksi...

2017. ápr. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Amikor olcsóbb volt az étolaj, mint a dízel, rendszeresen láttam a szomszédot olajat tölteni a kisteherautójába... mondjuk gondolom nem fullba nyomta, hanem hozzátöltögetett a dízelhez
2017. ápr. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

# 4


A dízelt valóban légteleníteni kell (persze szerelő azért nem kell hozzá, hiszen szinte minden dízelen van kézi légtelenítő). Lehet reszelni percekig az önindítóval is amíg felkapja a gázolajat csak tök értelmetlen.

2017. ápr. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Amikor én azt hittem majd kitart az üzemagyag hazáig akkor beindítottam az öreg mercit melegedni...

közben haverral szívtuk a cigit tőle 6 méterre és hallom, hogy fura hangja van, mintha lassulna az alapjárat... rá pár másodpercre le is állt...


gondoltam csak nem fogyott ki teljesen, hátha csak hideg a motor szóval még ráindítottam, 1-2 henger adott életjelet a többi nem szóval egyértelmű volt, hogy ez cumi.

Ott aludtam a havernál, szóval 12 óra múlva lett beleöntve úgy 15 liter gázolaj aztán jöhetett az indítózás padlógázzal meg az imádkozás, hogy a 92aH akksi kibírja...


Hát... rohadt sokat kellett tekerni, 4-5 percet tuti kellett mire nagy nehezen beindult és padlógázzal volt 400as alapjárat... majd felment 1000-re még mindig padlógázzal majd úgy 15 sec padlógáz után kezdett emelkedni :)


a poén, hogy szemben pont egy szervíz volt és már onnan is néztek ki, hogy ki az a barom aki 4-5 percig önindítózik :D

na azóta ha negyed alá megy a tank már megyek is tankolni!!!

2017. ápr. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én multicarba rendszeresen használom, tisztán.

12ekm-t mentem így teljesen tisztán. (használtat még nem próbáltam)

2017. ápr. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az új dieseleknél sem tud semmit tönkretenni, szerintem.
2017. ápr. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ah dehogy, csak a nagynyomású és porlaszto rendszert....
2017. ápr. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!