Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egész évben, nyáron is önthete...

Egész évben, nyáron is önthetek csak és kizárólag fagyálló hűtőfolyadékot az autóba?

Figyelt kérdés
Lesz tőle valami baja, ha ioncserélt vagy desztillált vizet soha nem öntök bele, csak fagyálló hűtőfolyadékot? Nyilván nem koncentrátumra gondolok.

2017. ápr. 15. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az nem csak azért van hogy védje autódat a hideg ellen hanem mert olyan adalékokat tartalmaz ami védi a korróziótól a rendszert, kenést ad a vízpumpának stb...

Persze ha valamennyi fogy a rendszerből célszerű pótolni desztillált vízzel 1-2 liter esetében nem ártasz vele még télen sem csökkenti a fagyállóságát, csak ha ilyen van célszerű megnézetni hol szökik ki a víz, még ha csak 2-3 havonta kell után tölteni maximum fél litert akkor sem árt megnézetni.

2017. ápr. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja, sőt.
2017. ápr. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Annyira sőt, azt a sőt, hogy én pl még csak ránézni sem nézek rá a nyárira. A téli minden tekintetben jobb mind a 2 fő évszakban.
2017. ápr. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát izé, én nem is szoktam cserélni, csak néhány évente... Nem is értem minek kell azt évente többször cserélgetni fagyállóra, meg nem fagyállóra.
2017. ápr. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!