Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A darazsak befészkelnek az...

A darazsak befészkelnek az autómba. Mit lehet tenni ellenük?

Figyelt kérdés

Ma tapasztaltam, az egyik kocsiban a tanksapka ajtaján már volt egy darázs, építette a kis fészkét. Lefújtam Chemotox-al. Aztán a másik kocsinak véletlenül mmegütöttem a tükrét, és kirepült pár darázs onnan is. (Az előző évben is tele volt ennek a kocsinak a jobbos tükör háza a tükörlap között.)

Elég gáz, mert nem venném szívesen ha a kisgyereket megcsípné valamelyik.


Mit lehet tenni ezek a mocskok ellen, hogy ne fészkeljenek mindig be?



2017. ápr. 15. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Vegyél darázsirtót és használd az utasítás szerint.

Aztán akadályozd meg, hogy bejuthassanak a tökör mögé (vagy máshova).

2017. ápr. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A Chemotox nem túl hatékony a darazsak ellen, mire elkábul téged kétszer is megszúr.

Van rendes darázsirtó, ha azzal lefújod, akkor rögtön leeseik, nem bír támadni. Ahol azzal befújod, oda pár hónapig nem mennek.

Ha egy kezd építeni ilyenkor, az a leendő királynő, tele van a potroha megtermékenyített petékkel, ha nem irtod ki, akkor valahol pár napon belül 60-70 darázsból álló fészek lesz.

Egy autóba akkor fészkelnek be, ha nincs sűrűn mozgatva.

2017. ápr. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mozgatni kell az autót, néha mosni is. Nem szeretik az intenzív szagokat sem, tehát a klf fényező szprék is riasztólag hatnak.


Amúgy a darázsírtó szpré a legbiztonságosabb...2 méterről azonnal hat. általában ezer forint egy flakon. nem kell sokat fújni.

2017. ápr. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az egyik mozog mindig, minden hétvégén kimegyek vele a szőlőbe, mégis annak a tanksapkájánál rakta a fészket.

A másikat nem tudom mozgatni, csak szerszámtároló a telken. Forgalomból ki van vonva, defektes 2 gumi rajta. Max néha a telken és annak környékén utánfutót húzkodok vele, mert ott nem számít, de hosszabb távra nem viszem - nem is vihetem.



Lefalazni a tükröt és mindent ahová befészkelhet? Azért ez elég macera lenne, hiszen képesek mindenhová beülni. Tükör ház, ajtó belseje, kerékjárati dobon belülre, tanksapka, lökhárító. Hát emire ezt mind lefalazom... :)


Veszek valami darázsirtót akkor aztán fújkodom, ha tényleg nem lehet valamilyen szerrel megelőzésképp lépni ellene.

2017. ápr. 16. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!