Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek/tapasztalato...

Mi a véleményetek/tapasztalatotok Volvo S40-ről és az Alfa 156-ról?

Figyelt kérdés
Szempontok: megbízhatóság, megjelenés, fogyasztás, fenttartási költségek....
2010. máj. 13. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Alfa 156:


Családomban volt, és állandóan volt valami baja.

Az elektronikus hibák éveken át havonta jöttek elő, aztán hengerfejes lett 100 valahány ezer km-nél.


Volvo S40:


Erről nincs tapasztalatom, de szerintem nem rossz gép.


Te vagy az aki 700 ezerért akar autót venni?

Én még mindig aztmondom hogy inkább Audi A4 vagy BMW 3 :)


Sok sikert a vásárláshoz

2010. máj. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Az Alfát nem ismerem, de az S40-es itt áll a garázsban:


- nagyon kényelmes, elegáns, igazán "férfias" autó, sok benne az apró odafigyelés, ami az igazi komfortot biztosítja

- az általános fogyasztása olyan 8 l körül mozog, de megfelelő motorkezeléssel szerintem lehet faragni belőle

- jól fekszi az utat, és nagyon erős a motorja, de nem egy sportkocsi, kicsit talán lomha, ez valakit zavar, de szerintem az vegyen BMW-t.

- a miénkkel még nem volt gond, néhány fórumon olvastam, hogy elszállt a fék, de a legtöbb gondja a kuplunggal van

- a motorral nagyon ritkán van gond. Némelyeket zavar, hogy a motor francia, de nekem évek óta peugeot-im vannak, és a motorral sosem volt gondom.

- a biztonságról: hat légzsák van benne, és 24 tesztet végeznek el rajta

2010. máj. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

19:58 - A tesója vagyok :D de azthiszem énis kezdek eltávolodni az alfától :S

20:13 - írtad hogy a kuplunggal vannak gondok... pontosan mi a gond vele? :)

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget.

2010. máj. 13. 23:48
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

19:58 vagyok


Távolodj is, csak a gond van vele.


164-es Alfával is ugyanezek voltak. :S


Kaját az olaszoktól, kütyüket a japánoktól, autókat a németektől :D


Egyébként a japán autók is nagyon jók, és megbízhatóak.

Pl egy Honda vagy egy Toyota is jó választás.

Én a helyedben mindenképpen vagy japánt vagy németet vennék

2010. máj. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szia! A kuplung van, hogy használat közben egyszer csak fogja magát, és elszáll... ez a leggyakoribb hiba, de szerintem rendszeres ellenőriztetés mellett nem lehet vele olyan nagyon veszélyes. Nálam még sosem szakadt el egyetlen kuplung sem!
2010. máj. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
jah sajna a volvo s40-nél a kuplung a rossz :/ jol mondják pedig olyan faxa autó :)
2010. máj. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A volvó a nyerő, a másikat felejtsd el. Kupplung problémák orvosolhatók : a 850-es vagy S60-as volvóét kell bele rakni, az nem száll el. Sajnos volt egy széria a SACHS X-Tend 240mm-es kupplung család, amit beleraktak (gyári beszállító ám), csak hát az autómatikus utánállító éktárcsa ebben !!! hőre lágyuló műanyagból !!! készült. Nagy ötlet, mi ? Főleg ha valami nagyobb utánfutót vagy másik autót húzol, garantált hogy fejlődik egy kis hő a csúsztatáskor és széjjel megyen.
2010. szept. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!