Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az ilyen sofőröknek mi a baja?

Az ilyen sofőröknek mi a baja?

Figyelt kérdés
90 km/h helyett lötyögnek 70-80-al, de amint elkezded előzni azonnal padlógázt nyomnak, rosszabbik esetben behúzódnak még a felezővonalhoz is.....

2017. ápr. 19. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
hülyék
2017. ápr. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez a kényelmes tempójuk, de aztán amikor látják h valaki előzni próbál, rájönnek, h kicsit lassan mennek, ezért próbálják felvenni a forgalom ritmusát, hogy ne akadályozzanak senkit és ne kelljen mindenkinek veszélyes előzésbe kezdenie.
2017. ápr. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csakhogy a forgalom ritmusát nem éppen előzés közben kéne felvenniük, hogy ezzel megnehezítve az előzést, megnöveljék a balesetveszély kockázatát.
2017. ápr. 19. 12:18
 4/8 anonim ***** válasza:

De most ennek a kérdésnek mi értelme van?

Vannak akik a kanyarban előznek, vannak akik nem adják meg a jobbkezet, vannak akik áthajtanak a piroson stb. stb.

Hülyék voltak, vannak, lesznek.

2017. ápr. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne is mondd!

Velem is pont tegnapelőtt volt egy ilyen eset:

Még a városban előttem 30-cal cammog egy régebbi, három betűs márkájú, német autó. Van 2x2 sáv, párhuzamos közlekedésre alkalmas az út, megelőzöm 50-nel. Már rég el is felejtettem, mikor a városból kifelé a várshatárt jelző tábla után kb 140.nel húz el ugyan ez az autó, normál főúton. Na, mondom, ez is aztán most jött rá, hogy mégig siet, had menjen. Aztán kis isdő múlva fokozatoan kezem 90-nel beérni, mert ő beállt egy 70-80-as tempóra. Jó, megyek utána, tudom hogy mensokára lesz kapaszkodósáv, majd ott megelőzöm. Oda is érünk, kiteszem az indexet, bemegyek a belső sávba, melléérek és elkedi nyomni neki az isten barma! Már 110-zel megyünk, de ő csak nyomja. Oké, elveszem, index vissza, besorolok mögé, hogy akkor had menjen, legyen csak minél vávolabb tőlem. Erre megint beáll a 80-as tempóra.

Hogy ez mi a tökömnek jó, arra én sem fogok soha rájönni... Hála istennek, a következő falunál lekanyarodott aztán előlem.

2017. ápr. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sokat olvasok mostanában ezen az oldalon is ilyen sofőrökről, pedig szerintem nincs olyan sok. Legalábbis én nagyon ritkán találkozok ilyenekkel, nem általános az ilyesmi.
2017. ápr. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Főúton nekem is ez az egy konkrét kirívó eset volt, ami most hirtelen eszembe jut. De autópályán is sokan vannak, akik nyomják 160-nal, aztán visszavesznek 110-re, majd megint 160 és ismét 110...

Így ugyan azokat az autókat többször is előzgetem, majd ők előznek engem vissza, mikor végig tempomattal 130-cal megyek. Ennek se értem igazán mi az értelme. Talán unaloműző a hosszú út alatt, hogy folyamatosan ritmust váltanak. De ez ellen nincs is annyira kifogásom, mert nem akadályoznak az előzésben és így nem tertemtenek szándékosan veszélyes helyzetet.

2017. ápr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
vannak a hétvégi sofőrök, a nyuggerek, és a b@lfaszok. Engem nem zavar gyorsítson csak rá, az ilyen 1.4-es tucat szarok nekem nem ellenfelek
2017. ápr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!