Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Corsa C miért füstöl?

Opel Corsa C miért füstöl?

Figyelt kérdés

Ma vettem észre, hogy füstöl, persze csak annyit láttam belőle mikor elment vele a feleségem. Ez teljesen normális bemelegedés, csak én nem vettem észre vagy valami komoly dolog van a háttérben? A füst fehéres színű volt. Olajszint szerintem, ha csökkent is, nagyon minimálisan. Sajnos néha teljesen elszáll az elektronika, műszerfalon minden maghal menet közben, aztán néhány másodperc után visszajön. Bizonyos időszakonként eszébe jut nem beindulni (olyankor a műszerfalon még a kilometer számlálója is hallott, szinte minden kontroll lámpával együtt), de egy finom ujjkoppintással a műszerfalra és ismét rendbe jön az autó.

Tudna valaki egyéb infót adni, mit érdemes még megfigyelni, esetleg más tapasztalt hasonlót?



2017. ápr. 19. 16:49
 1/8 A kérdező kommentje:
"bemelegedés előtt, vagy".......bocsánat
2017. ápr. 19. 16:51
 2/8 norbertox82 válasza:
Szerintem szelepszár szimering,vagy a rossz ègès okozza!!!
2017. ápr. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De csak 91.000km van benne. Szelepes lehet akkor is?
2017. ápr. 19. 17:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Elég télies most az idő,sztem csak pára volt.A műszerfalnak meg sztem csak kontakthibája van.Ellenőriztetni kéne a csatlakozóit a műszerfal mögött.
2017. ápr. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak a hideg kipufogóban kicsapódó kondenzvíz gőzét láttad. A kontakt hibát meg ellenőriztesd egy villanyásszal, mielőtt ott hagy az út szélén!
2017. ápr. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Attól tartok igazatok van az elektronikai hibával kapcsolatosan. Erről a hibáról mindösszesen egyszer hallottam (ismerősnének az ismerősének az ismerősétől), akinek ugyan kicsiny hazánkban nem tudták megcsinálni ezt a baját, de Németországban egyből tudták mit kell cserélni. De szeretném tudni mi lehet a baja, hátha másnak is volt már ilyen!
2017. ápr. 19. 17:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt ma reggel a Suzukival, a hirtelen jött hideg idő miatt van, lecsapódik a víz a kipufogóban, teljesen természetes jelenség. A műszerfal valószínű hogy csak kontakthibás.
2017. ápr. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 norbertox82 válasza:
Azt nèzd meg hogy eszi-e az olajat!vagy a kipufogó vègen van e valamilyen lerakódás!!
2017. ápr. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!