Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel corsa b 1.4i fogyasztasom...

Robi92xxx kérdése:

Opel corsa b 1.4i fogyasztasom 8 liter normális vezetési stílussal. én soknak tartom . Kérdésem hogy ezek a fajták ennyit esznek? ;vagy ha nem akkor mit érdemes megnezni mitől lehet. Gondoltam hogy túl széles gumi van rajta 175/70 r13 vagy más tipp?

Figyelt kérdés
Àtlagfogyasztás
2017. ápr. 13. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos igen. A régi CxxNZ nyolcszelepes Opel motorok megbízhatóak, a világból kimennek, cserébe viszonylag gyengék és sokat fogyasztanak. Nekem az 1.2-es 45 lovas Corsa evett városban 7-7,5 körül, télen 9-10között.

Ha mindig figyelsz az előírt guminyomásra, azzal foghatsz pár százalékot. És igen, jól sejted, sokkal szélesebb mint a gyári méret. Az eredeti méret 145/80 R13, 2,3 bar nyomással. Ha kicseréled ilyen méretűre valami üzemanyagtakarékos fajtából (Michelin Energy Saver), akkor 3-4 deci lejöhet (tapasztalat), és az élettartama alatt visszahozza a vételárát.

[link]

2017. ápr. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én múltkor bepróbálkoztam a sok dízelem közé egy 1.2-es Corsával, 6 liternél kevesebbet nem tudtam kihozni belőle.

Nekem már az sok volt, ment is a levesbe.

Borzalmasan lábfüggő a benzinmotor, legalábbis az a kategória, a maiak már kb ugyanazok, mint a dízelek.

Kell venni egy öreg szívódízelt, aminek egyben van a kasznija, vagy egy új benzinest, azok keveset fognak enni.

Pénztárcafüggő.

Amúgy igen, ezek ennyit zabálnak, vezetési technikával változtathatsz rajta, betartod a max 80-90-et, optimálisan váltasz, és gurulsz, amennyit tudsz.

2017. ápr. 14. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem írod, hogy város, országút vagy autópálya. 100%-ban várpsban teljesen reális, országúton sok ez, autópályán meg attól függ mennyire hajtod, de 130-hoz ez sok.


Nekünk anno volt egy 1,2-es 45 lovas Corsánk, országúton 4,9 volt a rekord, de akkor motorfékkel közelítettem a falut, szigorúan 90-ig gyorsultam kint, és nagypapásan vezettem, egyébként normál esetben 90% országúti használat mellet 5,5 körül evett, autópályán 6,5-öt, tartósan városban nem használtuk.

2017. ápr. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pont volt egy ilyen kérdés,csak suzukival...

Ha te is csak napi pár km-t használod városban,és sosem volt rendesen meghajtva az autó akkor nincs min csodálkozni.

2017. ápr. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
15 km re lakok Miskolctól úgyhogy vegyes fogyasztasom ennyi öntöttem bele 4 litert és kitankolastol kitankolasig 52km.amúgy pörgős kis autó és a motorja is nagyon jó de viszont Egy kis kocsitol ami 880 kg 8 liter szerintem sok és nem pörgerem agyon
2017. ápr. 14. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!