Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra h-val nehéz elindul...

Opel astra h-val nehéz elindulni másnak is?

Figyelt kérdés
Lecseréltem a diesel f-es astrámat egy benzines h-astrára. Viszont nagyon játszani kell a kuplunggal, hogy szépen elinduljak, valamint egyesből kettesbe is rángatózva tudok továbblépni. Tisztára kezdőnek érzem magam, pedig vezettem sok féle autót. Más nem tapasztalt ilyet? Vagy csak én bénázok?
2017. ápr. 19. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Benzinesnek több gáz kell indulásnál.A dieselek elindulnak kuplung lassú felengedéskor is...Sztem csak rá kell érezned.Később nem lesz gondod ezzel.
2017. ápr. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Te és az a H Astra alkottok egy párost.

Egy másik vezető és egy másik H Astra egy másik páros, akinek meglehet semmi gondja az autóval.


Kérd meg egy barátodat, hogy próbálja ki az autódat, neki mi a véleménye róla, az autóval nem stimmel valami?

2017. ápr. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Dízel után ilyen ha benzinessel mész.

Majd hozzászoksz.

2017. ápr. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szokatlan a benzines autó egy dízel után, a benzines autónak kisebb a nyomatéka az alacsony fordulatszám tartományban, ezért kell neki picivel több gáz elindulásnál. Majd megszokod és később már fel sem fog tűnni. Egyébként ez emberfüggő, van akinek alapból fel sem tűnik az ilyen, amikor átül egy másik autóba, meg van aki még hosszú idő múlva is képtelen tökéletesen megszokni. Nekem volt idő amikor a dízellel is sorozatban lefulladtam még az elején, utána belejöttem és azóta nem fordul elő egy autónál sem. Türelem+esetleg egy kis gyakorlás és idővel menni fog, mondjuk ez csak tőled függ.
2017. ápr. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem dízel H Astrám van, de céges autóként régebben benzines H Astrákat vezettem.

A dízelhez képest tényleg fura. Óvatosabban kell engedni a kuplungot és nagyobb gáz is kell. Főleg az 1.4-essel fulladtam le majdnem sokszor, pedig én sem tegnap óta vezetek. Megszokás kérdése csak.

2017. ápr. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A modernebb benzinesek ilyen fulladósak, alacsony fordulaton gyengusok. Szerintem nincs baj az autóval.
2017. ápr. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én egy modern dízelen tanultam, majd megvettem első nagyon régi benzines kocsimat.

Azt amit most te tapasztalsz, annak a többszörösét éltem át.

Ez így van.


A dízelnek nagyobb a forgatónyomatéka.

Nekem az oktató azt tanította, hogy fel kell engedni a kuplungot, majd a kocsi megindul, aztán kicsi gáz.


Na ennél az autónál ő is padlót fogna elsőként.


Nem bénázol.

Majd megszokod ezt is.

Sok sikert!

2017. ápr. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ezt találtam:

[link]


A tesztben is hasonló a véleménye a tesztelőnek. Kezdek megnyugodni, hogy nem én vagyok ennyire béna. G-s benzinest sokat vezettem de ott ez nem jött elő.

2017. ápr. 19. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!