Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire nehéz egy kezdőnek...

Mennyire nehéz egy kezdőnek az A2-es motor jogosítvány megcsinálása?

Figyelt kérdés
Üdv! 19 éves fiú vagyok, és azt szeretném megtudni, hogy mint egy motorokhoz teljesen analfabéta embernek milyen nehéz lehet letenni az A2-es jogosítványt! Még nem ültem rendes motoron, csak elektromos kerékpárokon, de nagyon szeretnék jogosítványt motorra! Szerintetek nagyon meggyűlne vele a bajom? Kivételesen nem a KRESZ az, ami aggaszt, hanem a gyakorlati része, a manőverezés, az egyensúly és hasonlók! Előre is köszönöm a segítséget! :)

2017. ápr. 21. 00:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlás kérdése. Én sem motoroztam korábban, de simán leraktam a korlátlan A-t elsőre.
2017. ápr. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem nehéz megtartani először a motort, vagy egyensúlyozni rajta, esetleg szlalomozni, vagy ez a bedőlés része a motorozásnak nem túl nehézkes, hanem ráérez az ember?
2017. ápr. 21. 00:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Az elmélet, a KRESZ tanulás kérdése - nem nehéz.

A gyakorlat nehézsége egyéntől függően a könnyű és nehéz közötti skálán változhat, senki nem tudja megmondani ismeretlenül, hogy neked az mennyire lesz könnyű.

Nyilván, aki nem tud kerékpározni, annak nehéz lesz, mert meg kell előbb tanulni két keréken egyensúlyozva közlekedni.

Aki kerékpározni tud, annál az a kérdés, hogy mennyire ügyes, jelent-e problémát meghatározott sorrendben bólyákat kerülgetni (rutin vizsga)

A forgalmi vizsga az elmélet és a rutin együttes alkalmazása: a szabályokat betartva kell követni az utasításokat - ami jó esetben könnyű.

2017. ápr. 21. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez nagyon összetett kérdés. Lelki tényező, egyensúlyérzék, ki tudja, mi... A motoron is sok múlhat.

De hacsak nincs extrém eset, belejössz. Lehet, hogy háromszor annyit kell gyakorolnod, mint egy ebben tehetséges, bátrabb...etc. embernek, de menni fog egy idő után.

S persze lehet, hogy valami (nálam egyfajta gyávaság, pontosabban túlzott önvédelem és a veszélyek túlbecsülése) megakadályoz abban, hogy valaha is igazán "virtuóz" legyél a témában, de attól még élvezeteseket motorozhatz.

De kevesen olyan antitalentumok, mint én. A legtöbben még a merészebb motorozásba is belejönnek viszonylag hamar. Bár a ló túlsó oldalára is átesnek sokan, na az a legrosszabb.


Nekem amúgy az eleje volt pokoli. Amikor még lassan mentem. Az utakon már sokkal könnyebb, mint a rutinpályán, már egyensúlyozás szempontjából (a motor köszöni, elvan, tartja magát s még nyolcasoznod sem kell, egy kanyart bevenni pedig nem akkora művészet).

2017. ápr. 21. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :)
2017. ápr. 21. 01:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!