Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.3-as autónál mikor kéne...

1.3-as autónál mikor kéne váltani a lehető legjobb fogyasztás eléréséhez?

Figyelt kérdés

Szóval, a tankba volt felének a fele mennyiség a mérő szerint amikor elindultam, mentünk vagy 50 km-t. Mikor hazaértem kb. a vonal felett lett egy picivel.


Apuval mentem, én vezettem, szerinte azért evett oly sokat a járgány mert 3-ba mentem vele 50-el 4-be 70-el és 80-nál váltottam 5-be. Én szeretem picit húzatni a kocsit, mert eleget megy városba és ki kell "lökni" a kondez vizet, vagy mit. Apu szerint túlpörgetem a motort, ne csodálkozzak ha tönkremegy. Neki a szintén 1.3-as autója 170 km-t megtesz 8 literből. Hozzátette, hogy az Ő Swiftje kétszer annyit ment mint az enyém.


Szerintetek az a technika jobb, hogy 1-be elindulsz, 2 olyan 15- körül, 3 .30-nál 40-nél 4 és 55 körül 5. Vagy az amit én vázoltam, hogy a fene tudja hánynál váltok feljebb, adja magát a helyzet? Nekem nincs fordulatszámmérőm. Apunak van, de elmondása szerint nem nézni...


A videót ahol láttam, hogy megterhelő az autónak vagyis a dugattyúnak a bizonyos fordulat alatti váltás, most épp nem találom... valami bácsi magyarázott táblánál...


2017. ápr. 21. 15:41
 1/3 crudy ***** válasza:
Ez nem sebesseg es hozzarendelt fordulatszam vagy fokozat fuggo. Amikor az auto megy egyenletes sebesseggel akkor minel alacsonyabb a fordulatszam annal kevesebbet fogyaszt. Ha gyorsitani kell akkor a motora jellemzo legmagasabb nyomatek tartomanyban kell gyorsitani a fordulatszam fuggvenyeben. Ebben a tartomanyban van a legnagyobb nyomateka. Ha porgeted a motort akkor tobbet fog enni tenyleg. De az sem igaz h ettol megy tonkre. Ha 1500nel mindig felvaltasz az se tesz jot mert kevesebb kenest kap. A benzineseknek 2500-3500 a kenyelmes es egeszseges
2017. ápr. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kiitos ***** válasza:

"kb. a vonal felett lett egy picivel." Így nem lehet pontos fogyasztási értéket mérni.

Ez egy kicsit pontosabb:

Teletank- km számláló feljegyzése- benzin elautózása-teletank- km számláló leolvasása.

A gázpedál lenyomásának mértéke szerint fogyaszt az autó.

A gázpedállal azt szabályozod hogy mennyi benzint égessen el a motor.

Persze sok mindentől függ még a fogyasztás , fordulatszám-terhelési viszonyok motor állapota,stb.

Minden motornak más a nyomaték karakterisztikája, ezért nincs egy bizonyos fordulatszám amikor váltani kell.

Ha gyorsítani akarsz jobban kihúzatod, ha csak tartani kell a sebességet akkor a legnagyobb fokozatba (amit még elbír) kell kapcsolni a váltót .

2017. ápr. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nem értek hozzá, pláne nem annyira, mint az előttem hozzászólók. Én csak annyit tudok, hogy az 1.2-es autóm kijelzi, hogy mikor váltsak. Fel ill. lefelé mutató nyilak jelennek meg, ha kéri a váltást. A nyilak pedig hajszál pontosan 15, 30, 40 és 55 km/óra sebességnél jelennek meg. Kivéve az indulás után néhány percet. Sík terepen, emelkedőn, városban és országúton is. 15, 30, 40 és 55.
2017. ápr. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!