Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra F-nek tartós...

Opel astra F-nek tartós 3700-3800-as fordulat menyire árt?

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Egy 2001-es 1.4-es 8 szelepes X14NZ motorkódú Opel astra F menyire bírja ezt a fajta gyűrődést ? Természetes normális olaj van benne 3 ezerrel ezelőtt lett beletéve Castrol magnatec és természetesen üzem meleg motorral történik már mindez



2017. ápr. 22. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a motor jó állapotban van, akkor ennél jobb dolog nem is történhet vele- egy ilyen motornak a 3-4 ezer közti fordulatszám az ideális.


Feltéve, hogy a motor nem erőlködik, pl. nem 15%-os emelkedőn történik mindez 4-esben, hanem sík úton, autópályán 5-ödikben.

Azt, hogy mennyire erőlködik a motor, azt úgyis érzed a hangján meg azon, hogy reagál a gázadásra. Ha szépen jár, és gázadásra szépen megindul rángatás nélkül, akkor okés. Ha nem, akkor vissza kell vinni a motor terhelését egy olyan tartományba, ami már kényelmes neki. Ez adott esetben ennél magasabb fordulatszámot jelenthet - egy ilyen motornak még a 4500-5000 is normál üzemi fordulatszám.

2017. ápr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

#1-es vagyok, ránéztem még 1x, most látom hogy ez egy 8 szelepes 60 lóerős motor... akkor az utolsó mondatom felejtős, ezeknek a 4000 fölötti fordulat nem való, és lehet, hogy a 3800 se az igazi, mivel jóval a nyomatékmaximum (2800) fölött van.


Egy ilyennel azért inkább 110-zel pályáznék, mint 130-140-nel.

2017. ápr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Semennyire nem árt. A tiltás 6500-nál van, és még ott sem károsodik a motor. Pont azért van a tiltás, hogy ne tudjon felpörögni a káros fordulatszámtartományig.

A maximális teljesítmény fölötti fordulatszámig viszont már nem érdemes kihuzatni, ez 5200/perc. Ezt viszont tartósan is bírja, csak legyen megfelelő hűtése és kenése.


C12NZ motorral (45LE) is számtalanszor autópályáztam, negyedikben 140-el órákon át, mert ötödikben nem bírta erővel, mégsem lett semmi baja.

2017. ápr. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kiitos ***** válasza:
tartósan megengedett fordulatszáma jóval feljebb van , 5000 felett bőven.
2017. ápr. 23. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Autópályán járok 1.2-es Renaultval, már 120-nál is 4000-ret pörög, kb ennyivel szoktam menni. Simán bírja.
2017. ápr. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én nekem autópályán 130-nál van annyi azért kérdeztem ! köszönöm szépen a válaszokat !
2017. ápr. 24. 23:37
 7/8 anonim ***** válasza:

A 2800-as fordulaton lévő max nyomaték nem azt jelenti, hogy afölé nem szabad menni, hanem akkor van a motor kihasználva maximális erővel, utána elfogy, de természetesen akkor is gyorsul, csak nem úgy.

Lejtőn ha lefelé gurulsz motorfékkel, gyakran 3000-4000-es tartományba is felkúszhat a fordulatszámmérő, ami abszolút nem káros, sőt még üzemanyagot is megspórolsz, ugyanis e műveletkor az autó fogyasztása NULLA.

2017. jún. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem ember, a nyomaték nem a max erőt jelenti. Azt a fordulatot kell nézni, mikor a legtöbb lóerőt leadja a motor, na akkor van kihasználva a motor maximumon.
2017. jún. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!