Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért mutatják az oldalsó...

Miért mutatják az oldalsó visszapillantó tükrök kicsinyítve a hátul jövő járműveket?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy miért tűnik nagyobbnak két jármű távolsága az oldalsó tükrökben, mikor a benti a valóságos távolságot mutatja?

Mi értelme van ennek?



2017. ápr. 22. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hogy nagyobb teret beláss. Ezért nem teljesen síktükör.
2017. ápr. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Milyen egyszerű, tényleg!

Hiszen a belső tükör sokkal kisebb távolsgra "lát", hogy ez nekem miért nem jutott eszembe! Pedig ha messzebbbre akarok látni, automatikusan a külsőbe nézek bele, mint mindenki.

Köszi a gyors választ. Ezen agyalok már egy jó ideje.

Nem lehet mondani, hogy én találtam fel a spanyolviaszt... :D

2017. ápr. 22. 20:24
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A külső tükrök nem síktükrök, hanem domborúak. Néha gömbtükrök, néha nem. Ez azért jó, mert nagyobb a látószögük, ugyanakkora tükörrel szélesebb térrészt látsz be. Az meg azért nem rossz dolog, ebben azt hiszem, egyetértünk.

Csak sajnos a fizikának vannak kellemetlen, megkerülhetetlen törvényei. Az egyik ilyen az, hogy a domború tükör kicsinyített, látszólagos képet alkot. Ezzel sajnos nem lehet mit kezdeni, együtt kell élni vele azért cserében, hogy a tenyérnyi felületű tükörből is aránylag széles térrészt látsz be.

Érdemes egyébként összehasonlítani a külső és belső tükrök képalkotását, hogy megértsd a dolgot. A belsőben érezhetően "szűkebb" a kép, kisebb szögben látsz hátra, mert az mindig síktükör. A külsők ugyanakkora méret mellett többet mutatnak a mögötted található térből - azon az áron, hogy torzítják a képet.

2017. ápr. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is, most már értem! :)
2017. ápr. 22. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!