Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autóúton a szembe jövő autó...

Vulpus kérdése:

Autóúton a szembe jövő autó levitte a bal oldali visszapillantó tükrömet! Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Az autós átjött kissé az én sávomba kb.90km/h-val és "szerencsére" csak a visszapillantó tükröt vitte le. Azonban az autó nem állt meg, így nem tudtuk felelősségre vonni! A válaszokat köszönöm szépen előre is!

2016. nov. 3. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Rendszám megjegyez, azonnal telefon a rendőrségre.

A másik autón is kell legyen valami nyoma az ütközésnek.

Ilyenkor jön jól ha van működő videokamera az autóban.

2016. nov. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem mentél utána? :(
2016. nov. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi a teendő?


Mondom az én esetemet: kicsit dühöngtem, majd ittam egy nyugtató kávét egy benzinkútnál...aztán hazaérve bementem egy autósboltba, és boldogan vettem egy visszapillantót...


hogy miért boldogan? mert közben rájöttem, hogy mekkora csatt lehetett volna...de így csak egy tükör...



szép az élet...ezt tartsd szem előtt. Előbb-utóbb rájössz, hogy mekkora szerencséd volt...és azt bizony meg kell becsülni.



szerintem

2016. nov. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha a rendszámot nem lattad gyakorlatilag eselyed sincs a felelissegre vonassal......
2016. nov. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 veterán vas ***** válasza:

Hogy-hogy mi a teendő???


-káromkodsz, hogy milyen barmok vannak szabadlábon

-örülsz, hogy csak a tükör csattant és nem a fejed

-keseregsz, hogy mekkora kár ért,

-titokban beismered, hogy már amúgy is matt volt,

-hónapokig nyomozol egy ismeretlen elkövető ellen,

-utcai riportban nyilatkozol a szörnyű közlekedési morálról

-stb.


A fenti válaszok szabadon felcserélhetők, elhagyhatók,

A vége úgyis az, hogy egy másik tükröt kell fölszerelned.

2016. nov. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm, valóban ez legyen a legnagyobb baj, hogy levitte a visszapillantót!

Kora este történt az eset, egyáltalán nem lehetett látni semmit... sajnos kamera nem volt az autóban, pedig néhány napja beszéltünk róla hogy beszerzünk egyet.

Van Casco kötve az autóra, de ha nincs "elkövető" akkor is fizet szerintetek?

És igen, már túl vagyok a dühöngés szakaszán és örülök hogy az Őrangyalunk ott vol! :)

2016. nov. 4. 13:50
 7/7 anonim ***** válasza:
fizet a casco. bár egy tükör nem nagyon kerül 25e-nél többe, az önrészed meg minimum annyi. nem beszélve arról, hogy káros szerződésként jövőre drágább lesz a díjad...
2016. nov. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!