Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bünteti a véda-rendszer a...

Bünteti a véda-rendszer a sárgán való áthajtást?

Figyelt kérdés
Ha például az autó eleje még a sárgán megy át, de a hátulja már a piroson akkor mi a helyzet?

2017. ápr. 23. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
elvileg jár érte a bünti, főleg ha akkor sárga ha még biztonságosan képes vagy megállni az autóval de annak ellenére áthajtasz rajta. De amennyire tudom a véd rendszerbe ezt nem tették bele mert nem teljesen egyértelmű hogy mi számít még a sárgán való áthajtásnál szabályosnak és mi az ami már nem szabályos. Én hajtottam már át sárgán véda rendszernél, nem jött bünti. Ugyan ezt megcsináltam úgy hogy mögöttem volt a rendőrautó, akkor lett sárga amikor már nem tudtam volna megállni, mondanom sem kell hogy egyből levillogott a rendőr autó mert jött utánam, kiszálltak kérték a papírjaimat akkor már elkönyveltem hogy ebből bírság lesz, a rendőr kérdezi hogy miért hajtottam át a sárgán én meg mondtam hogy azért mert pont akkor váltott amikor már nem tudtam volna biztonságosan megállni, mert túl léptem volna a lámpa vonalát, vagy ők jöttek volna belém. Erre mondta nekem a rendőr hogy jól megtudtam indokolni az okát mert ők is látták hogy valóban nem tudtam volna biztonságosan megállni így visszaadták az irataimat és elköszöntek.
2017. ápr. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Nem.

Az igazság az, hogy szerintem nagyobb a füstje, mint a lángja ennek az egésznek.

Nekem is volt már pár hibám, aztán nem jött soha semmi.

2017. ápr. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

így van, a sebességen kívül nem sok dolgot mér a véda, pont amiatt, mert a legtöbb dolgot nem lehet pusztán videó alapján egyértelműen megállapítani, pláne nem automatizálva. ezért nem figyeli a "legendákkal" ellentétben a biztonsági övet sem, és igazából a záróvonalátlépést sem. a rendszer nem tudna különbséget tenni szándékos szabálytalankodás meg forgalmi helyzet kiváltotta szabálytalankodás közben.

elédkerül valami, te meg csak úgy bírod kikerülni, ha átléped a záróvonalat, kapnád a büntetést, kellemetlen lenne, és hát nyilván vannak rá emberek, hogy elemzik, moderálják a büntetéseket, de az összeset nem lehet kiszűrni. a panaszok is mennének hozzájuk akkor sorozatosan.


sebességet meg lézerrel bemérik, az is tévedhet, de már egy bevett technológia.

2017. ápr. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A technológia adott, de valószínűleg nincs rá annyi munkaerő, hogy ezt minden egyes rendszeren ellenőrizni tudják. Az összes szabálytalanságot egyesével kellene átnézni, és eldönteni, jogos vagy sem. Főleg a biztonsági övnél.
2017. ápr. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
100 méteren belül még nem.
2017. ápr. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat.
2017. ápr. 24. 05:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem kötekedésnek szánom, de nem még mindig nem a véda büntet, hanem az illetékes hatóság :)


Kérdésre válaszolva, bár látom, nem most lett feltéve, azért hátha hasznos lesz valakinek:

Jogosan akkor küldhető ki a bírság, ha a gépjármű teljes "terjedelme" a vonal előtt van, és ekkor már piros a lámpa. Ez persze videó alapján talán nem is egyértelműen lenne eldönthető, de a képfelvételek úgy készülnek el, hogy látható legyen a tilos jelzés, illetve az úton közlekedő gépjármű helyzete is, valamint az, hogy a vonalon a piros ellenére áthaladt. Ha ilyen kép nem áll a hatóság rendelkezésére, nem bizonyítható egyértelműen a szabályszegés, általában meg szokták szüntetni az ügyet.

2017. máj. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És, ha a lámpa a véda rendszerhez képest nagyjából 100m-re helyezkedik el, akkor kiszűri, hogyha már épp piroson lépek át?
2017. jún. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Itt egy videó arról, hogy mi mindenért megy az automatikus bírság (valós esetekkel):


[link]

2017. nov. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!